امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

آغاز انتخابات ریاست جمهوری در سریلانکا

مردم سریلانکا امروز شنبه به پای صندوق‌های رای رفته‌اند تا رییس جمهور جدیدی را برای کشورشان انتخاب کنند.
آغاز انتخابات ریاست جمهوری در سریلانکا
شنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۴:۴۹ |
کد خبر : ۹۰۲۰ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، این انتخابات در حالی برگزار می‌شود که سریلانکا همچنان در تلاش است تا از لطمه حملات عید پاک به هتل‌ها و کلیساها که به شدت به اقتصاد این کشور که وابسته به صنعت گردشگری است صدمه زد، التیام یابد.

به گفته سیاست‌مداران و تحلیلگران "اوتابایا راجاپاکسه" وزیر دفاع سابق سریلانکا که 10 سال پیش بر شکست ارتش در برابر جدایی‌طلبان تامیل نظارت داشت و "ساجیت ترماداسه" وزیر دولت در رقابت تنگاتنگ با یکدیگر قرار دارند.

راجاپاکسه متعهد شده تا امنیت ملی را بهبود بخشد. این در حالی است که ترماداسه به دنبال ارتقای حومه کشور با وعده‌های مسکن دولتی، یونیفرم مدرسه برای دانش‌آموزان و وسائل بهداشتی برای زنان شده است؛ موضوعی که به ندرت به صورت علنی درباره آنها صحبت می‌شود اما باعث شد تا زنان در کمپین انتخاباتی وی شرکت کنند.

این در حالی است که پلیس سریلانکا امروز گزارش داد که گروهی از افراد ناشناس اوایل صبح امروز پیش از آغاز رسمی انتخابات به کاروانی از مسلمانان در شمال غرب کشور تیراندازی کردند. در جریان این تیراندازی هیچ فردی زخمی نشده، اما به گفته شاهدان چندین لاستیک خودرو آتش گرفته است.

یکی از رای دهندگان گفت: مهم‌ترین مشکل فساد گسترده و عدم حسابررسی سیاستمداران است.

نزدیک به 16 میلیون تن از مردم سریلانکا واجد شرایط برای شرکت در این انتخابات هستند و این انتخابات به رای دهندگان اجازه می‌دهد تا سه نامزد را به ترتیب ترجیح‌شان در اوراق رای بنویسند.

 

آرا فورا پس از اتمام زمان رای گیری شمارش خواهد شد، اما بعید است که نتایج تا قبل از روز یکشنبه اعلام شوند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید