آرژانتینی‌ها برای انتخاب رئیس‌جمهور پای صندوق‌های رای رفتند

رای دهندگان آرژانتینی امروز (یکشنبه) برای انتخاب رئیس جمهور جدید کشورشان به پای صندوق‌های رای می‌روند و ناظران می‌گویند این انتخابات احتمالا همچون انتخابات قبلی نتیجه مشابه خواهد داشت.
آرژانتینی‌ها برای انتخاب رئیس‌جمهور پای صندوق‌های رای رفتند
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۱۱:۳۰ |
کد خبر : ۸۸۵۳ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته دویچه وله، اکثر نظرسنجی‌ها پیش بینی کردند که آلبرتو فرناندز در این انتخابات با برتری حدود ۲۰ درصدی پیروز شده و مائوریسیو ماکری، رئیس جمهور فعلی را شکست می‌دهد.

مردم آرژانتین به دلیل مشکلات اقتصادی در این کشور و افزایش فقر عمدتا از دولت ماکری ناراضی هستند.

حوزه‌های رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری آرژانیتن ساعت ۱۱۰۰ به وقت گرینویچ گشایش یافته و ساعت ۲۱۰۰ به وقت گرینویچ بسته خواهند شد.

در این انتخابات ریاست جمهوری شش نامزد رقابت می‌کنند اما رقابت اصلی میان ماکری به عنوان یک محافظه کار محبوب سرمایه گذاران و فرناندز به عنوان یک چهره میانه روی مخالف دولت او تلقی می‌شود.

فرناندز در دولت نستور کرچنر، رئیس جمهور سابق آرژانتین نقش کلیدی ایفا می‌کرد.

پدر ماکری یکی از چهره‌های سرشناس صنعتی بود و نماینده طبقه ثروتمند آرژانتین است. او مدت هشت سال شهردار شهر بوئنوس آیرس بوده است.

فرناندز که در دانشگاه بوئنوس آیرس استاد حقوق است از حمایت کریستینا فرناندز کرچنر برخوردار است. با این حال او از فرناندز کرچنر چهره‌ای میانه رو تر به حساب می‌آید.

در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین یک نامزد برای پیروزی در دور اول نیازمند کسب حداقل ۴۵ درصد رای و یا کسب ۴۰ درصد رای به شرط داشتن برتری ۱۰ درصدی بر نفر دوم است و اگر هیچ نامزدی نتواند این نتیجه را به دست بیاورد دو کاندیدای نخست به دور دوم خواهند رفت و این دور دوم برای ۲۴ نوامبر در نظر گرفته شده است.

رای دهندگان آرژانتینی امروز همچنین ۱۳۰ نماینده پارلمان و ۲۴ سناتور را نیز قرار است با رای خود انتخاب کنند و در سه استان این کشور نیز فرمانداران جدید انتخاب خواهند شد. در  شهر بوئنوس آیرس هم قرار است شهرداران مناطق و فرماندار انتخاب شود.

فرناندز در مصاحبه‌ای پیش از انتخابات گفت: آرژانتینی‌ها لازم نیست عصبی باشند من از شما مردم می‌خواهم اطمینان قلبی خود را حفظ کنید چون کسانی که این فاجعه را ایجاد کردند قرار است کنار بروند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید