امروز : دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۰

علی یونسی: روحانی برنده انتخابات ۹۶ است

یک عضو ستاد انتخاباتی روحانی در سال 92 با تاکید بر این‌که «روحانی و تیم او از رقابتی که موجب پرشور شدن انتخابات می‌شود استقبال می‌کنند»، گفت: اجماع اصولگرایان بر یک گزینه باکفایت به پرشور شدن انتخابات و خلق حماسه‌ای دیگر کمک می‌کند، اما با این وجود چه انتخابات 96 پرشور باشد و چه کم‌سو برگزار شود برنده آقای روحانی است.
علی یونسی: روحانی برنده انتخابات 96 است
جمعه | ۱۳۹۵/۰۸/۲۸ - ۱۸:۵۴ |
کد خبر : ۱۹۱ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات، حجت‌الاسلام و المسلمین علی یونسی، درباره شرایط روحانی در انتخابات سال 96، اظهار کرد: پیش‌بینی من درباره انتخابات سال 96 این است که رقابت در این انتخابات نسبت به سال 92 برای روحانی بسیار راحت‌تر است؛ چرا که او رقیبی جدی  ندارد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که کسی آقای روحانی را نمی‌شناخت و مردم قضاوتی درباره او نداشتند، او توانست با رای و استقبال بالایی رییس‌جمهور شود. حال که امروز مردم او را می‌شناسند و توانسته بزرگترین موفقیت تاریخی را برای ملت به ارمغان بیاورد و همچنین شر تحریم‌ها را از سر ملت ایران بردارد و فضای بین‌المللی را تغییر دهد و در داخل نیز فضای آشتی ملی و دوستی سیاسی حاکم کند، موقعیتش برای پیروزی در سال 92 خیلی فراهم‌تر و بهتر است.

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی درباره وضعیت رقبای روحانی در انتخابات پیش‌رو با بیان اینکه آنها دچار یک ضعف شدید هستند، اظهار کرد: متاسفانه رقبای آقای روحانی از ضعف شدیدی برخوردارند و نمی‌توانند اجماع کنند این در حالی است که چنانچه آنها اجماع کنند رقابت جدی‌تری شکل می‌گیرد و آقای روحانی و تیم ایشان از این رقابت که موجب پرشور شدن انتخابات می‌شود استقبال خواهند کرد.

وی تاکید کرد: انتخابات با مشارکت حداکثری به صلاح کشور است و انتخابات پرشور زمانی اتفاق می‌افتد که رقابت میان کاندیداها خیلی تنگاتنگ باشد.

وی همچنین درباره وضعیت اصولگرایان، گفت: اصولگرایان از این پتانسیل و قدرت برخوردار هستند که با اجماع بر روی یک شخصیت باکفایت به پرشور شدن انتخابات و خلق حماسه‌ای دیگر کمک کنند.

این عضو ستاد انتخاباتی روحانی در انتخابات سال 92 خاطرنشان کرد: در عین حال که معتقدیم حضور اصولگرایان باعث پرشور شدن انتخابات می‌شود اما باید بگویم که چه انتخابات 96 پرشور باشد و چه کم‌سو برگزار شود برنده آقای روحانی است.

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی همچنین درباره انتخابات آمریکا و رییس‌جمهور آینده این کشور با اشاره به پیام‌های این انتخاب، اظهار کرد: انتخابات آمریکا برای ما و همه کشورهای دنیا این حسن را داشت که به لایه‌های پنهان این کشور و نارضایتی‌های درون این جامعه برملاء شد و همگان دیدند که آمریکا غیر از دو حزب معروف خود جامعه‌ای تعیین‌کننده‌ و در عین حال ناراضی نیز دارد.

وی با بیان این‌که «آمریکا دارای مشکلات عمیقی است که این مشکلات در جریان رقابت‌های انتخاباتی سر باز کرد»، خاطرنشان کرد: وضعیت جامعه آمریکا به راحتی قابل مدیریت و مهار نیست و همان‌طور که از صحبت‌های مقامات فعلی و منتخب این کشور مشخص است، زخم‌های کهنه این نظام سر باز کرده و نوعی دو قطبی در جامعه آمریکا ایجاد شده است.

یونسی با تاکید بر این‌که «مشکلات موجود در آمریکا مقامات این کشور را در آینده سرگرم خود خواهد کرد»، گفت: با توجه به مشکلاتی که در آمریکا وجود دارد در آینده مقامات این کشور سرگرم آنها خواهند شد و قاعدتا شرایطی پیش می‌آید که آمریکا کمتر برای کشورهای دیگر مزاحمت ایجاد می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید