امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷

مهلت ۱۵ روزه پارلمان عراق به برهم صالح برای معرفی نامزد جانشینی عبدالمهدی

سایت شبکه سومریه نیوز سند صادره از سوی رئیس پارلمان عراق را منتشر کرد که در آن به برهم صالح ۱۵ روز مهلت داده شده تا نامزد نخست‌وزیری را معرفی کند.
مهلت ۱۵ روزه پارلمان عراق به برهم صالح برای معرفی نامزد جانشینی عبدالمهدی
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۰:۳۶ |
کد خبر : ۹۱۴۳ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از این سایت، در سند محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق آمده است، او با استعفای عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با استناد به ماده ۷۶ قانون اساسی موافقت کرده و از برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق می‌خواهد نامزد نخست وزیری را طی ۱۵ روز معرفی و مکلف کند.

در بین محافل سیاسی عراق نام ابراهیم محمد بحرالعلوم، وزیر اسبق نفت برای جانشینی عبدالمهدی مطرح شده است. می‌کنند.

بحر العلوم وزیر نفت عراق بود که در سال ۲۰۰۶ استعفا کرد و در سال ۲۰۰۵ نیز به عنوان عضو جمعیت الوطنیه عراق انتخاب شد.

از سوی دیگر، فراکسیون سائرون به عنوان بزرگترین فراکسیون پارلمانی و مورد حمایت مقتدی صدر، رهبر جریان صدر تاکید کرد، امروز (چهارشنبه) آخرین موعد ارائه پیشنهادات فراکسیون‌های سیاسی درباره قانون انتخابات است.

خبرگزاری "واع" عراق نیز به نقل از محمود الکعبی، عضو فراکسیون سائرون گزارش داد، فراکسیون سائرون در نشست‌های فراکسیون‌های سیاسی در مقر کمیته قانونی با حضور رئیس پارلمان و نماینده سازمان ملل حضور می‌یابد.

وی افزود: در این نشست مهمترین مسائل مورد اختلاف در قانون انتخابات از جمله سن نامزد، تعداد اعضای مجلس نمایندگان، انتخابات خارج، حوزه‌های متعدد انتخاباتی و سیستم انتخاباتی بررسی می‌شود.

الکعبی اضافه کرد،‌ امروز آخرین مهلت ارائه پیشنهادات فراکسیون‌ها جهت بررسی است و طی روزهای آینده این موارد تعیین تکلیف می‌شوند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید