امروز : پنج شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۹

رئیس جمهور پرتغال در داخل یک نانوایی خبر نامزدی خود در انتخابات را اعلام کرد

مارسلو ربلو دی سوسا، رئیس جمهوری پرتغال سرانجام خبر نامزدی دوبارۀ خود در انتخابات پیش‌ روی این کشور را اعلام کرد؛ البته در مکانی نامتعارف.
رئیس جمهور پرتغال در داخل یک نانوایی خبر نامزدی خود در انتخابات را اعلام کرد
پنج شنبه | ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۲۲:۱۸ |
کد خبر : ۱۱۵۳۰ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از یورونیوز، این رئیس جمهور ۷۱ ساله که به خاطر علاقه‌اش به گرفتن عکس سلفی و پدیدار شدنش مقابل رسانه‌ها آن‌هم با ظاهری متفاوت با همتایانش مشهور است، خبر نامزدی خود را از داخل یکی از نانوایی‌های معروف شهر لیسبون در نزدیکی دفتر کارش اعلام کرد.

او در ویدئویی که از داخل این نانوایی منتشر کرده، وعدۀ مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا همچنین مقابله با بحران‌های اقتصادی و اجتماعی حاکم بر پرتغال را داد.

این استاد حقوق، مفسر تلویزیون و رهبر پیشین حزب سوسیال دموکرات‌های پرتغال از سال ۲۰۱۶ میلادی قدرت اجرایی را در این کشور واقع در جنوب اروپا در اختیار دارد. او در میان پرتغالی‌ها محبوب است و به ندرت فرصت حضور در تجمعات عمومی را از دست می‌دهد.

با این وجود دی سوسا به دلیل دیدگاه‌های محافظه‌کارانه‌اش به‌ویژه در موضوعاتی همچون سقط جنین مورد انتقاد بسیاری است. این انتقادات به ویژه اخیرا پس از آنکه حزبش یک پیمان سیاسی را با حزب راست افراطی «چگا» منعقد کرد، بیشتر شده است.

قرار است در این انتخابات او با هشت نامزد دیگر رقابت کند؛ از جمله آنا گومز، نماینده پیشین پارلمان اروپا و آندره ونتورا، رهبر حزب چگا.

انتخابات ریاست جمهوری پرتغال ۲۴ ژانویه(۵ بهمن) برگزار خواهد شد و آخرین نظرسنجی‌ها حاکی از پیشتازی دی ساسو در میان رقبا (با ۶۲.۱ درصد) و سپس آنا گومز (با ۱۶.۳ درصد) از نظر پاسخ دهندگان است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید