امروز : یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۷

ائتلاف دولت قانون عراق «نوری المالکی» را به عنوان نامزد نخست‌وزیری این کشور انتخاب کرد.

به گزارش ایسنا، ائتلاف دولت قانون امروز دوشنبه نوری المالکی را به عنوان نامزد نخست‌وزیری این ائتلاف معرفی کرد. قرار است پارلمان عراق پس از تعطیلات عید قربان، جلسه‌ای را در این خصوص برگزار کند. به گزارش شبکه المیادین، المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون در صفحه توئیتر خود ضمن تاکید بر وحدت در تشکیل دولت آتی، گفت که طی فرآیند تشکیل دولت، هیچ حزب و گروهی نباید کنار گذاشته شود. وی تصریح کرد: چارچوب هماهنگی شیعیان عراق کمیته‌هایی را برای برگزاری مذاکرات با گروه‌های سیاسی تشکیل داده است. اکنون چندین ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق می‌گذارد، اما گروه‌های مختلف سیاسی هنوز نتوانسته‌اند بر سر انتخاب رئیس جمهور، نخست وزیر و تشکیل دولت جدید به توافق برسند.
ائتلاف دولت قانون عراق «نوری المالکی» را به عنوان نامزد نخست‌وزیری این کشور انتخاب کرد.
پنج شنبه | ۱۴۰۱/۰۴/۱۶ - ۲۳:۳۷ |
کد خبر : ۱۴۲۳۴ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، ائتلاف دولت قانون امروز دوشنبه نوری المالکی را به عنوان نامزد نخست‌وزیری این ائتلاف معرفی کرد.

قرار است پارلمان عراق پس از تعطیلات عید قربان، جلسه‌ای را در این خصوص برگزار کند.

به گزارش شبکه المیادین، المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون در صفحه توئیتر خود ضمن تاکید بر وحدت در تشکیل دولت آتی، گفت که طی فرآیند تشکیل دولت، هیچ حزب و گروهی نباید کنار گذاشته شود.

وی تصریح کرد: چارچوب هماهنگی شیعیان عراق کمیته‌هایی را برای برگزاری مذاکرات با گروه‌های سیاسی تشکیل داده است.

اکنون چندین ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق می‌گذارد، اما گروه‌های مختلف سیاسی هنوز نتوانسته‌اند بر سر انتخاب رئیس جمهور، نخست وزیر و تشکیل دولت جدید به توافق برسند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید