امروز : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۸

تظاهرات لیبیایی‌ها در اعتراض به تعویق انتخابات ریاست جمهوری

صدها تن از شهروندان لیبیایی با برگزاری تظاهراتی خواستار برگزاری انتخابات در ۲۴ ژانویه، طبق پیشنهاد ارائه شده توسط کمیساریای عالی انتخابات شدند.
تظاهرات لیبیایی‌ها در اعتراض به تعویق انتخابات ریاست جمهوری
شنبه | ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۲۳:۱۳ |
کد خبر : ۱۳۶۸۲ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی، شهروندان لیبیایی با برگزاری تظاهراتی در میدان «الجزایر» در مرکز طرابلس خواستار دوری گزیدن مجرمان و کسانی شدند که مانع برگزاری انتخابات می‌شوند.

آنها همچنین خواستار برگزاری انتخابات طبق فهرست اولیه نامزدهایی شدند که توسط کمیساریای عالی انتخابات منتشر شد.

معترضان لیبیایی همچنین مخالفت خود را با تمدید دوره پارلمان کنونی اعلام و خواستار انتخاب پارلمان جدید شدند و تاکید کردند موسسات سیاسی کنونی نماینده مردم لیبی به شمار نمی‌آیند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات اعتراض آمیز از موسسات جامعه مدنی خواستند انتخابات در ۲۴ ژانویه کنونی برگزار شود.

معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود «نه، به نقشه راهی جز راه انتخابات»، «بله، به انتخاب ۲۰۲۲٫۱٫۲۴» و «نه، به مصادره حق مردم در انتخابات ۲۰۲۲٫۱٫۲۴».

پیشتر تظاهراتی نیز در بنغازی، واقع در شرق لیبی برگزار شد و معترضان خواستار برگزاری انتخابات بدون تاخیر شدند.

انتخابات لیبی قرار بود ۲۴ دسامبر برگزار شود اما به دلیل اختلافات موجود بر سر قانون انتخابات، من جمله صلاحیت نامزدها و نقش قوه قضاییه در بررسی شکایات، به تعویق افتاد.

دوشنبه پارلمان لیبی پیشنهاد داد که انتخابات ریاست جمهوری شش ماه به تأخیر بیفتد و مذاکرات گسترده‌ای میان طرف‌های مختلف برگزار شود.

پیشتر استفانی ویلیامز، فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت که نگرانی اصلی بعد از تعویق انتخابات ریاست جمهوری در لیبی باید بر شیوه برگزاری انتخابات متمرکز شد نه بر سرنوشت دولت موقت.

ویلیامز افزود، بسیاری از لیبیایی‌ها خواهان اتمام دوره انتقالی هستند که پایانی ندارد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید