امروز : دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۱

دختر دوترته، نامزد معاونت ریاست جمهوری فیلیپین شد

به گفته سخنگوی دختر رئیس جمهور فیلیپین، او نامزدی خود برای معاونت ریاست جمهوری این کشور در انتخابات ۲۰۲۲ را اعلام کرده و به ماه‌ها حدس و گمان درباره برنامه‌های خود برای انتخابات پیش رو، پایان بخشید.
دختر دوترته، نامزد معاونت ریاست جمهوری فیلیپین شد
شنبه | ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۲۳:۱۹ |
کد خبر : ۱۳۴۷۰ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی سارا دوترته-کارپیو که ۴۳ سال دارد، گفت پس از انصراف نامزد اصلی حزب سیاسی دوترته از انتخابات، وی به عنوان جایگزین، پا به عرصه رقابت‌های انتخاباتی گذاشت.

اندکی پس از ثبت مدارک نامزدی‌ دوترته-کارپیو در انتخابات توسط یک نماینده، حزب سیاسی فردیناند مارکوس جونیور، فرزند و هم‌نام دیکتاتور سابق فیلیپین، که نامزد زیاست‌ جمهوری شده است، دوترته-کارپیو را به عنوان گزینه نامزد معاونت ریاست جمهوری انتخاب کرد.

سخنگوی وی گفت که دوترته-کارپیو به زودی بیانیه‌ای منتشر خواهد کرد.

از آنجا که در نظرسنجی‌های انجام شده در سال میلادی جاری، دوترته-کارپیو به عنوان نامزد مورد نظر ریاست جمهوری مطرح شده بود، تصمیم وی برای تصاحب منصب معاونت ریاست جمهوری، غیرمنتظره بود.

آنتونیو لا وینا، استاد حقوق و سیاست دانشگاه "آتنئو دمانیلا" فیلیپین گفت که نامزدی سارا دوترته برای معاونت ریاست جمهوری، " تعجب آور بود؛ حال، سورپرایز بعدی این است که  او قرار است معاون چه کسی بشود؟"

در فیلیپین، معاون رئیس جمهور در یک رای‌گیری مجزا انتخاب می‌شود.

رودریگو دوترته که ۷۶ سال سن دارد، نمی‌تواند برای بار دوم نامزد ریاست جمهوری شود، چرا که قانون اساسی فیلیپین اجازه این کار را به او نمی‌دهد، او گفته قصد دارد بازنشسته شود.

فیلیپین در ماه مه ۲۰۲۲، انتخاباتی را برای مناصب دولتی، از رئیس جمهوری گرفته تا فرمانداران، شهرداران و مقامات محلی برگزار می‌کند.

از دیگر نامزدهای ریاست جمهوری می‌ت

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید