کویت در آستانه نخستین انتخابات پارلمانی در دوره امیر جدید

شهروندان کویتی فردا (شنبه) برای انتخاب نمایندگان خود در مجلس الامه (پارلمان) پای صندوق‌های رأی می‌روند.
کویت در آستانه نخستین انتخابات پارلمانی در دوره امیر جدید
شنبه | ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۲۱:۰۹ |
کد خبر : ۱۱۵۰۱ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، کویت فردا شاهد برگزاری انتخابات مجلس الامه و حضور شهروندان این کشور در سایه شیوع کرونا در پای صندوق‌های رأی خواهد بود.

طبق این گزارش، در این انتخابات بیش از ۳۰۰ کاندیدا از جمله بیش از ۳۰ زن برای دستیابی به یکی از ۵۰ کرسی پارلمان کویت در پنج حوزه انتخاباتی رقابت خواهند کرد.

این نخستین انتخابات در زمان نواف الاحمد الجابر الصباح، امیر جدید کویت به شمار می‌رود.

طبق گزارش رسانه‌ها، انتخابات شنبه مجلس الامه کویت طبق قانون "تک رأیی" برگزار می‌شود؛ طوری که هر رای‌دهنده حق دارد که در حوزه انتخاباتی‌اش که ۱۰ عضو از آن پیروز می‌شود، تنها نام یک نامزد را به صندوق بیندازد که طبق گفته منتقدان، این قانون بر خلاف "مبانی روند دموکراتیک" است.

طبق قانون اساسی کویت، دوره زمانی مجلس الامه چهار سال میلادی از زمان برگزاری اولین نشست آن است و در طول شصت روز قبل از پایان آن دوره پارلمان جدید تشکیل می‌شود و اعضایی که دوره عضویت آنها به پایان می‌رسد، می‌توانند دوباره انتخاب شوند. دوره چهار ساله پارلمان جز در شرایط جنگی تمدید نمی‌شود و این تمدید نیز طبق قانون خواهد بود.

هشتم مهر ماه درگذشت صباح الاحمد الجابر الصباح امیر ۹۱ ساله کویت اعلام شد و پس از آن کابینه کویت نواف الاحمد الجابر الصباح، بردار ناتنی ۸۳ ساله وی را به عنوان امیر جدید معرفی کرد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید