امروز : پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۹

اخوان المسلمین اردن: گروه‌های فاسد مهندس انتخابات پارلمانی بودند

دبیرکل حزب کار اسلامی در اردن گروه‌هایی را که "فاسد" خواند، به مهندسی انتخابات پارلمانی اخیر این کشور متهم کرد.
اخوان المسلمین اردن: گروه‌های فاسد مهندس انتخابات پارلمانی بودند
شنبه | ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۲:۳۹ |
کد خبر : ۱۱۳۷۷ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از الیوم السابع، مراد العضایله، دبیرکل جبهه کار اسلامی (وابسته به اخوان المسلمین) در نشست خبری آنلاین ضمن اظهارات مذکور گفت، قانون انتخابات ناعادلانه است و به انتخاب نماینده واقعی مردم و عملکرد پارلمانی یا سیاسی یا حزبی سالم منجر نمی‌شود. اقداماتی که حین انتخابات و پس از پایان آن انجام می‌شود، باعث شده این کار باری به دوش جامعه و دولت و ملت باشد.

هیئت مستقل انتخابات اردن پیش از این اعلام کرد، انتخابات کاملا طبیعی برگزار شد و برخی تخلفات به وجود آمده هم تاثیر چندانی روی روند انتخابات نداشت.

العضایله ابراز امیدواری کرد، دولت سیاسی تکنوکراتی تشکیل شود و بتواند به دور از فشارهای خارجی چالش‌های داخلی را برطرف کند.

وی افزود، حزب کار اسلامی تلاش دارد چارچوب ائتلاف ملی را گسترش داده و از دامنه فراکسیون پارلمانی به یک ائتلاف مردمی خارج از پارلمان در انتخابات بعدی تبدیل شود؛ به گونه‌ای که پشتیبانی بر عملکرد پارلمان باشد و پرچم دعوت به اصلاح سیاسی را برافرازد.

حزب کار اسلامی در انتخابات پارلمانی اردن که روز سه شنبه هفته گذشته برگزار شد با ۴۱ نامزد از مجموع ۸۰ کاندیدا در قالب ائتلاف ملی اصلاحات شرکت کرده و پنج کرسی به دست آورد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید