نگرانی سازمان ملل از نقض حقوق بشر در آستانه انتخابات میانمار

دفتر حقوق بشر سازمان ملل نگرانی شدید خود را از نقض حقوق بشر پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی نوامبر سال جاری میلادی در میانمار و حضور گروه‌های اقلیت از جمله روهینجاها ابراز کرد.
نگرانی سازمان ملل از نقض حقوق بشر در آستانه انتخابات میانمار
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۲۱:۴۸ |
کد خبر : ۱۱۲۷۱ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی، راوینا شمداسانی، سخنگوی کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل به خبرنگاران گفت، نگرانی درباره برگزاری انتخابات پارلمانی هشتم نوامبر در میانمار شامل ترس از نقض حقوق گروه‌های اقلیت برای حضور در این انتخابات است.

وی افزود: گروه‌های اقلیت از جمله مسلمانان روهینجایی و جمعیت قوی راخین در استانی با همین نام در غرب میانمار هستند و احتمال دارد که حضور آنها در این انتخابات با نقض‌هایی همراه شود. این انتخابات یک نقطه عطف بزرگ در روند انتقال دموکراتیک میانمار به حساب می‌آید.

این سخنگو ادامه داد: جامعه مدنی در میانمار هنوز با یک سری محدودیت‌های دائمی آزادی بیان، عقیده و دسترسی به اطلاعات و استفاده از یکسری الفاظ برای تحریک تبعیض، خصومت و خشونت روبروست. قوانین تبعیض‌آمیز شهروندی و انتخاباتی میانمار که مجموعه‌های مختلفی از حقوق سیاسی را به طبقات مختلف شهروندان اعطا می‌کند، بر اقلیت‌های مسلمان که اکثرا از تابعیت میانماری محروم هستند، تأثیر می‌گذارد.

وی افزود: در ضمن، در نتیجه اعلام اتحادیه کمیسیون انتخابات میانمار در ۱۶ اکتبر مبنی بر عدم برگزاری انتخابات در ۵۶ شهرستان از جمله در راخین، حق محرومیت قابل توجهی وجود دارد. قطع اینترنت در این مناطق غیرسازنده و برخلاف قوانین بین‌المللی است.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید