اپوزیسیون گرجستان خواهان برگزاری همه‌پرسی شد

یک حزب جناح مخالف در گرجستان از نخست‌وزیر این کشور خواست رفراندومی را در خصوص تغییرات مورد نظر دولت در قانون اساسی برگزار کند.
اپوزیسیون گرجستان خواهان برگزاری همه‌پرسی شد
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۰۰:۱۱ |
کد خبر : ۱۱۲۶ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باز انتخاابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جنبش آزادی که یکی از احزاب اصلی اپوزیسیون در گرجستان محسوب می‌شود، از گئورگی کویرکاشویلی، نخست‌وزیر این کشور خواستار آن شده که رفراندومی بر سر متمم‌های مورد نظر برای اصلاحات در قانون اساسی برگزار شود.

حزب حاکم گرجستان پیشنهاد داده که با تصویب متمم‌هایی در قانون اساسی، انتخابات ریاست‌جمهوری مستقیم از سال ۲۰۲۳ حذف و این کشور به سمت نظامی پارلمانی حرکت کند.

دیوید باکرادزه، رهبر حزب مخالف جنبش آزادی اظهار کرد: طرح حزب ما برای برگزاری رفراندوم مربوط به دو موضوع اصلی در متمم‌های قانون اساسی می‌شود که یکی انتخابات ریاست‌جمهوری و دیگری نظام پارلمانی است.

وی ادامه داد: در این دو موضوع با برگزاری همه‌پرسی اتباع گرجستان نظر خود را درباره انتخابات و چگونگی عملکرد پارلمان اعلام خواهند کرد.

به گفته این نماینده پارلمان از جناح مخالف، برگزاری چنین رفراندومی هزینه مضاعفی نخواهد داشت زیرا می‌توان آن را همزمان با انتخابات محلی که پاییز امسال برگزار خواهد شد، انجام داد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید