امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۴

تکلیف انتخابات آمریکا در صورت مرگ یا وخامت حال یکی از نامزدها چه می‌شود؟

انتقال دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به بیمارستان در حالی که تنها یک ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور باقی مانده پرسش‌هایی را درباره سرنوشت رای گیری در صورت درگذشت یا وخامت حال یکی از نامزدها پدید آورده است.
تکلیف انتخابات آمریکا در صورت مرگ یا وخامت حال یکی از نامزدها چه می‌شود؟
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۴۱ |
کد خبر : ۱۱۲۳۳ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از یورونیوز، هر چند بنا به گزارش‌های منتشر شده دونالد ترامپ تنها از علائم «خفیف» ابتلا به «کووید ۱۹» رنج می‌برد اما او اکنون به ویروسی مبتلا شده که تاکنون جان بیش از ۲۰۰ هزار نفر را در آمریکا گرفته است.

این در حالی است که هنوز درمان قطعی نیز برای این بیماری وجود ندارد. از سوی دیگر برخی عوامل مانند سن بالا و اضافه وزن می‌تواند باعث شود که رئیس جمهوری ۷۴ ساله ایالات متحده طی روزهای آینده نوع حاد بیماری «کووید ۱۹» را تجربه کند.

بنا به قانون اساسی آمریکا، کنگره این کشور می‌تواند انتخابات را به تعویق بیندازد. با این حال تعویق رای گیری نامحتمل به نظر می‌رسد. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طبق قانون هر چهار سال یک بار یک روز پس از اولین دوشنبه ماه نوامبر برگزار می‌شود. به همین دلیل انتخابات ریاست جمهوری پیش رو قرار است روز سه شنبه سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود.

احتمال موافقت مجلس نمایندگان با تعویق انتخابات در حالی که دموکرات‌ها اکثریت کرسی‌های آن را در اختیار دارند بسیار کم است. دموکرات‌ها با تکیه بر نظرسنجی‌هایی که از پیشتازی جو بایدن، نامزد این حزب حکایت دارد به احتمال زیاد از برگزاری به موقع انتخابات حمایت خواهند کرد.

از سوی دیگر تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکنون سابقه نداشته است؛ امری که احتمال اتخاذ چنین تصمیمی را کاهش می‌دهد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید