امروز : دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۷

کارناوال انتخاباتی پامپئو برای ترامپ

وزیر خارجه آمریکا چند هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری به ایالت مهم ویسکانسین سفر کرد و در جایگاه خاصی برای این جمهوری‌خواه کارناوال انتخاباتی به راه انداخت و صدای منتقدان را درآورد.
کارناوال انتخاباتی پامپئو برای ترامپ
پنج شنبه | ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۲:۲۳ |
کد خبر : ۱۱۱۵۶ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری هیل، پیش از این دیده نشده بود که وزیر خارجه آمریکا به عنوان دیپلمات ارشد دولت وارد گود انتخابات شود و به نفع طرفی تبلیغ کند اما مایک پامپئو که سابقا از اعضای جمهوری خواه کنگره بوده، این اقدام را که به نظر می رسد بخشی از جاه طلبی سیاسی آینده خودش باشد، صورت داد.

پامپئو چهارشنبه به ویسکانسین رفت تا خطاب به قانونگذاران جمهوری خواه سخنرانی کند و قرار بود محور گفت و گو سیاست خارجی باشد. اما او به ترویج دستورکار رئیس جمهوری آمریکا در یک ایالت چرخشی مهم، آن هم ۴۰ روز مانده به انتخابات متهم شد.

وندی شرمن، مدیر مرکز رهبری عمومی در دانشکده کندی هاروارد گفت: اطمینان دارم که او تاکید دارد که فقط درباره امنیت ملی و سیاست خارجی برای مخاطبان آمریکایی صحبت کرده و همین طور هم هست. اما او این کار را در بحبوحه زمان سیاسی حساسی از چهار سال ریاست جمهوری او انجام می دهد.  

ویسکانسین جزو ایالت های انتخاباتی مهم در امسال است. ترامپ در سال ۲۰۱۶ کمتر از ۲۳ هزار رای یا کمتر از یک درصد رای آورد و بایدن تلاش داشت تا این ایالت را از آن دموکرات ها کند. سفر پامپئو به ویسکانسین به فهرست مداخلاتی که منتقدان می گویند تداخل میان نقش این دیپلمات ارشد و کمپین ترامپ ایجاد می کند، می افزاید.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید