امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۰

سومالی لند پس از ۱۵ سال انتخابات برگزار می کند

جامعه جهانی از توافق احزاب سیاسی سومالی‌لند برای برگزاری انتخابات سال جاری میلادی که برای اولین بار در حدود ۱۵ سال گذشته برگزار می‌شود، استقبال کرد.
سومالی لند پس از ۱۵ سال انتخابات برگزار می کند
پنج شنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۳:۵۱ |
کد خبر : ۱۰۷۰۰ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، سازمان ملل و شرکای آن با انتشار بیانیه‌ای از توافق احزاب سیاسی سومالی‌لند برای برگزاری انتخابات پارلمانی استقبال کرده و حضور گسترده مردم آن به ویژه زنان و جوانان را خواستار شد.

در این بیانیه آمده است: این توافقنامه تاریخی فرصت جدیدی را برای آمادگی جهت برگزاری انتخابات فراهم می‌کند، لازم است کمیته انتخابات ظرف ۱۴ روز از تاریخ ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰ جدول فنی را ارائه دهد.

پارلمان فعلی سومالی‌لند در سال ۲۰۰۵ انتخاب شد اما تلاش‌های متعدد برای برگزاری انتخاباتی در سال‌های بعدی ناکام ماندند و این مساله انتقادهای شدید جامعه جهانی را به دنبال داشت. آخرین تاریخ برگزاری انتخابات اکتبر ۲۰۱۸ بود که به مارس ۲۰۲۱ موکول شد.

شرکای بین‌المللی سومالی‌لند که در این کشور سفارتخانه دارند، اعلام کردند: جامعه جهانی به شدت حرکت سومالی‌لند در راه برگزاری انتخابات را می‌ستاید و آماده حمایت از روند انتخابات در آنجا از جمله حمایت از سهمیه زنان و اقلیت‌ها است.

جمهوری سومالی‌لند مه ۱۹۹۱ استقلال خود از سومالی را اعلام کرد اما از آن زمان تاکنون نتوانسته تایید جامعه جهانی را به دست آورد و به رسمیت شناخته شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید