امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۰

معرفی نامزد حزب سبزهای آمریکا برای ریاست جمهوری

حزب سبز آمریکا "هاوی هاوکینز" ۶۷ ساله را به عنوان نامزد ریاست جمهوری خود برای انتخابات ۲۰۲۰ معرفی کرد.
معرفی نامزد حزب سبزهای آمریکا برای ریاست جمهوری
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۹:۱۶ |
کد خبر : ۱۰۶۴۶ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری تاس، ماه اکتبر گذشته حزب سوسیالیست آمریکا نیز او را به عنوان نامزد ریاست جمهوری خود معرفی کرد. به این ترتیب هاوکینز برنامه‌اش متحد کردن تلاش‌های احزاب چپگرای کوچک آمریکا است.

این فعال اتحادیه‌های صنفی اهل نیویورک اگر چه شانسی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در برابر نامزدهای دو حزب اصلی دموکرات و جمهوریخواه ندارد اما به لحاظ نظری می‌تواند بر نتیجه رویارویی میان این دو نامزد یعنی دونالد ترامپ و جو بایدن تاثیر بگذارد.

هاوکینز پیش از این ۲۴ بار نامزد سمتهای مختلف در آمریکا از نامزدی عضویت در شورای شهر سیراکیوز گرفته تا فرمانداری نیویورک شده اما هر بار شکست خورده است.

او روز شنبه گفت: کشور ما هم اکنون نیاز به حزب سبز دارد زیرا ما در یک کشور شکست خورده زندگی می‌کنیم.

او در ادامه صحبتهایش به نابرابری اقتصادی، پاسخ دولت فدرال به شیوع کروناویروس و سیاستهایی که تاثیر چندانی در رسیدگی به نژادپرستی ندارند، اشاره کرد.

به گفته هاوکینز، نه جمهوریخواهان و نه دموکراتها نمی‌توانند به تامین مسکن قابل استطاعت، اشتغال و فرصت برای آمریکایی‌ها در سراسر کشور بپردازند.

هاوکینز اقدام به انتخاب "آنگلا واکر"، یک زن آمریکایی سیاهپوست، فعال کارگری و راننده اتوبوس و کامیون به عنوان نامزد معاونتش کرده است. او در زمان انتخابات ۲۰۱۶ نامزد معاونت برای کاندیدای ریاست جمهوری حزب سوسیالیست در آن انتخابات بود.

نامزد ریاست جمهوری حزب سبز آمریکا پیشنهاد تغییر اعتبارات بودجه‌ای و اختصاص آنها به بهبود آموزشهای مربوط به اشتغال و تحصیل و همچنین تامین بهداشت و درمان برای همه آمریکایی‌ها را داده است. او همچنین پیشنهاد متوقف کردن تولید تمامی انواع سوخت‌های فسیلی و قانونی کردن چند ماده مخدر را داده است.

این سیاستمدار با هر گونه درگیری مسلحانه و تکنولوژی هسته‌ای مخالفت کرده و پیشنهاد داده بودجه‌های پلیس و نیروهای مسلح آمریکا حذف شده و صرف خدمات اجتماعی و توسعه بخش مربوط به درمان مشکلات روانی شود. او می‌گوید بخش‌های آموزشی و شرکتها در آمریکا باید تا زمانی که مقامها بتوانند شیوع کووید ۱۹ را در کنترل بگیرند، تعطیل شوند.

هم اکنون نام هاوکینز در برگه‌های رای در تقریبا نیمی از ایالات آمریکا گنجانده شده است. حزب سبز به دنبال افزایش تعداد ایالات است اما در این راه با پاره‌ای مشکلات روبرو است.

این نامزد اتهامات مطرح شده علیه خود درخصوص اینکه برای دزدیدن آرای جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری شده را رد کرد.

این در حالیست که نتایج انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نشان داد که حضور "جیل استاین" به عنوان نامزد سبزها در انتخابات به دور کردن آراء از هیلاری کلینتون و در نتیجه کمک به پیروز شدن ترامپ در آن سال کمک کرد. در واقع یکی از عوامل شکست کلینتون در انتخابات ۲۰۱۶ جیل استاین و حزبش دانسته شدند. او در انتخابات ۲۰۱۶ یک میلیون و ۴۵۷ هزار رای به دست آورد. این حزب از لحاظ تمایلات سیاسی به حزب دموکرات شباهت دارد اما در بسیاری از موارد از حزب دموکرات پیشروتر است و منتقد رویکرد آن‌ها محسوب می‌شود.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید