امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰

برکناری رهبر حزب اپوزیسیون نیوزیلند در آستانه انتخابات سراسری

رهبر حزب اپوزیسیون اصلی نیوزیلند امروز، جمعه و در آستانه انتخابات سراسری این کشور برکنار شد.
برکناری رهبر حزب اپوزیسیون نیوزیلند در آستانه انتخابات سراسری
جمعه | ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۸:۴۲ |
کد خبر : ۱۰۳۷۶ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، در حالی که نیوزیلند در آستانه برگزاری انتخابات سراسری به سر می‌برد و "جاسیندا آردرن"، نخست وزیر این کشور از محبوبیت فزاینده‌ای برخوردار است، "سایمون بریجز"، رهبر حزب اپوزیسیون اصلی نیوزیلند پس از انتشار نتایج نظرسنجی‌هایی که حاکی از میزان پایین محبوبیت او بودند، از این سمت برکنار شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به دنبال این برکناری، "تاد مولر" در یک نشست حزبی اضطراری که توسط این حزب اپوزیسیون راست میانه موسوم به "حزب ملی" و در پی هفته‌ای از نتایج فاجعه‌بار در نظرسنجی‌ها برگزار شد، به عنوان جانشین بریجز انتخاب شد.

در یک نظرسنجی که نتایج آن روز پنجشنبه منتشر شد، تنها پنج درصد از مردم نیوزیلند از بریجز حمایت کردند و میزان حمایت از حزب ملی این کشور نیز به پایین‌ترین سطح خود در چندین دهه اخیر رسیده است. همین نظرسنجی اما حاکی از حمایت 63 درصدی از جاسیندا آردرن است. همچنین 84 درصد از مردم این کشور نیز عملکرد دولت او را در مقابله با بحران کرونا تایید کرده‌اند.

مولر 51 ساله که حالا رهبری حزب ملی را بر عهده دارد، پس از انتصاب به این سمت در گفتگو با رسانه‌ها بر ارتباط قوی خود با جامعه کشاورز روستایی نیوزیلند تاکید کرد؛ قشری که ستون اقتصاد نیوزیلند هستند.

او مساله پیش‌روی رای‌دهندگان نیوزیلندی را انتخاب فردی دانست که بهترین برنامه را برای رسیدگی به این قشر از جامعه داشته باشد.

وی همچنین مدیریت شیوع کرونا از سوی آردرن را "موثر" توصیف کرد و گفت، به جای انتقاد از رهبری فعلی این کشور بر بهبود شرایط اقتصادی پس از این بحران متمرکز خواهد شد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید