امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

معاون وزیر راه و شهرسازی: بنیاد مستضعفان پیمانکاران آزاد راه تهران- شمال را انتخاب کرد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که پیمانکاران قطعه دو آزادراه تهران- شمال به صورت فراخوان عمومی در مناقصه حضور داشتند و وزارت راه و شهرسازی دخالتی در انتخاب آنها نداشت، گفت: بنیاد مستضعفان مسئول انتخاب پیمانکاران آزادراه شمال است.
معاون وزیر راه و شهرسازی: بنیاد مستضعفان پیمانکاران آزاد راه تهران- شمال را انتخاب کرد
سه شنبه | ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ - ۱۵:۳۰ |
کد خبر : ۵۵۲ |
اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل درباره انتخاب پیمانکاران قطعه دوم آزادراه تهران- شمال گفت: تمام پیمانکار قطعه 2 از طریق فراخوان عمومی و ارزیابی‌های فنی انتخاب شده‌اند اما شاید در برخی از موارد که در انتخاب یکی از پیمانکاران قطعه دوم این پروژه هم رخ داد شرکتی که در رتبه دوم قرار دارد به دلایل فنی از شرکت اول قوی‌تر باشد و کار را به آن بسپارد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه پیشرفت فیزیکی قطعه یک آزادراه تهران – شمال بسیار مطلوب است و سال آینده این قطعه زیر بار ترافیک می‌رود اظهار داشت:  پیمانکار آزادراه تهران – شمال بنیاد مستضعفان است و شرکت آزادراه تهران – شمال که وابسته به بنیاد مستضعفان است وظیفه انتخاب پیمانکار را دارد و ما به بنیاد اطمینان داریم که بهترین پیمانکار را انتخاب می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت پروژه های کریدورهای بین المللی گفت:چند کریدور بین‌المللی تعریف شده که ساخت این پروژه‌ها در اولویت ما هستند و عموماً‌ پروژه‌های مهم ما هم در مسیر این کریدورهای بین‌المللی و ترانزیتی قرار گرفته اند. مشکل اساسی ما در بخش کریدورهای ترانزیتی و بین‌المللی حلقه‌های ناپیوسته‌ای هستند که تا زمانی که این حلقه‌ها به هم متصل نشوند و پیوستگی نداشته باشند کریدورهای بین‌المللی و ترانزیتی کارکرد مطلوبی نخواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه به طور قطع زمانی شبکه ترانزیتی خواهیم داشت که این مسیرها و حلقه‌های راهی به هم پیوسته باشند، ادامه داد: چندی پیش وزیر راه و شهرسازی ساخت چند کریدور بین‌المللی را ابلاغ کرده است که در بخش جاده‌ای ساخت و تکمیل 10 کریدور را در دستور کار قرار داده‌ایم که این پروژه‌ها اولویت بندی می‌شوند تا براساس اولویت حلقه‌های ناپیوسته شبکه راهی تکمیل شوند.

خادمی گفت: همچنین در بخش بزرگراه‌ها 52 حلقه ناپیوسته وجود دارد که هزینه تکمیل و اتصال آنها بهم چیزی حدود 3500 میلیارد تومان برآورد شده که سریعاً در اولویت برگزاری مناقصه باید گذاشته شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل همچنین درباره استقبال سرمایه گذاران خارجی از ورود به پروژه های زیرساختی گفت: خوشبختانه در بخش پروژه های آزادراهی مذاکرات متعددی با شرکت‌ها و هیات‌های خارجی انجام شده است اما باید بپذیریم که در بخش بزرگراهی شرایط برای سرمایه‌گذاری مطلوب نیست. در سایر بخش های مذاکرات با سرمایه گذاران خارجی در حال انجام است.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید