امروز : چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۱۰

جعفرپور مدیرعامل نفت ستاره خلیج فارس شد؛دادور به خوزستان رفت

آئین تکریم و معارفه مدیرعامل جدید شرکت نفت ستاره خلیج فارس برگزار شد و از زحمات "محمد علی دادور" تقدیر و "علیرضا جعفرپور بروجنی" به عنوان سکاندار جدید این ابرپروژه نفتی معرفی شد.
جعفرپور مدیرعامل نفت ستاره خلیج فارس شد؛دادور به خوزستان رفت
چهارشنبه | ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۰۰:۰۵ |
کد خبر : ۱۴۰۱۷ |
اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور در این مراسم، افزود: پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس نتیجه اعتماد به نیروهای توانمند داخلی، جوان و خلاق است و نشان داد اگر نگاهمان به داخل باشد می توان دست به کارهای بزرگی زد.

جعفر سالاری با بیان اینکه مهندس دادور تحول بزرگی را در جزیره لاوان و پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس انجام داد و این دو پالایشگاه را احیا کرد، اظهار کرد: جشن خودکفایی در تولید بنزین نتیجه اعتماد به نیروهای داخلی و جوان است و هرجا اعتماد شده شاهد رشد و پیشرفت بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه با طرح هایی که در پالایشگاه نفت خلیج فارس وجود دارد، امیدواریم ۸ میلیون لیتر بنزین به تولید کشور اضافه کنیم، خاطرنشان کرد: طرح پالایشگاه دوم در این منطقه در دست اجراست و بزودی کلنگ زنی خواهد شد.

سالاری ادامه داد: از نظر اهمیت و اولویت نیز پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس در صدر قرار دارد و به تلاش دست جمعی نیاز دارد تا بتوانیم تمامی طرح ها و اهداف را به سرانجام مقصود برسانیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور تصریح کرد: باید از درون نیروهای پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس ۵ مدیرعامل توانمند انتخاب کنیم تا در پروژه های برون مرزی و داخلی نیز از ظرفیت این نیروها استفاده کنیم تا شاهد رشد و پیشرفت در عرصه نفت و گاز کشور باشیم.

وی با اشاره به اینکه حضور پرتعداد و همدلی نیروهای جوان در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بسیار مشهود است، بیان کرد: این موضوع می طلبد تا از نیروی جوان در پست مدیرعاملی بهره ببریم که خود به نیروی جوان معتقد باشد و با درک این موضوع اعتماد زیادی به نیروهای جوان داشته باشد.

سالاری با بیان اینکه هر انتصاب و استفاده از نیروهای جدید باید یکی از پارامترهای اصلی اش جوانی و انگیزه باشد، عنوان کرد: پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و پالایشگاه نفت بندرعباس همگی ثمره استفاده از مدیران جوان و خلاق است و انتظار است تمامی مدیران به فکر جانشین پروری باشند.

سالاری اظهار کرد: اصل ۱۴۴ در کشور شرایطی را در کشور ایجاد می کند که مزید بر علت می شود که نمی توان جا به جایی هایی را در سطح پالایشگاه ها انجام داد که این موضوعات را باید حل و فصل کنیم. شرایط بازنشستگی، بیمه و ... در جذب های جدید در موارد منابع انسانی مشکلات و مواردی را دارد که باید پیگیری شود.

گزارش ایسنا از آئین تکریم و معارفه مدیرعامل جدید شرکت نفت ستاره خلیج فارس

همچنین مدیرعامل سابق شرکت نفت ستاره خلیج فارس در این مراسم، افزود: بنده نماینده ۴ هزار نفری هستم که در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بسیار زحمت کشیدند و امروز هر موفقیتی نصیبمان شده ثمره تلاش تک تک این افراد بوده و ابر پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس را از خاک بلند کردند.

محمد علی دادور با بیان اینکه برای راه اندازی پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس زحمات بسیاری کشیده شد و با حضور نیروهای جوان و پرتلاش تمامی این سختی ها گذشت و هر نشدنی را عملی کردیم، اظهار کرد: جوانان با ابتکار و از خودگذشتگی کارهای بزرگی را انجام دادند تا ابر پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس امروز استوار نماد تلاش و اعتماد به نیروهای داخلی است.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم روزگاری بتوانم زحمات نیروهای خدوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس را بتوانم جبران کنم، خاطرنشان کرد: بنده هرجا که هستم امیدوارم مثمرثمر باشم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بتوانم در کنار نیروهای جوان و با انگیزه قدمی در جهت رشد و پیشرفت عرصه نفت کشور بردارم.

دادور ادامه داد: اگر کار یا خدمتی انجام داده ام وظیفه ام بوده و منتی بر هیچکس نیست و هیچگاه به دنبال سیاسی بازی نبوده و نیستم و تنها رضای خدا و مقام مظعم رهبری ملاک عمل بنده بوده است.

مدیرعامل سابق شرکت نفت ستاره خلیج فارس تصریح کرد: اگر در بنزین به خودکفایی رسیدیم برای آن است که جلوی بیگانه و اجنبی سرخم نکنیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه وقتی تمامی امور پیشبرد نفت ستاره خلیج فارس برعهده خودمان بود در مقابل تمامی اقدامات بیگانگان از تحریم و حملات سایبری قرار داشتیم، امروز سربلند ایستاده ایم و به هیچ گونه کمکی از سوی بیگانگان نیازمند نیستیم، بیان کرد: پس از اعمال تحریم های ظالمانه، شرکت های خارجی از جمله زیمنس برای راه اندازی فازهای پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بازی درآوردند و آنجا بود که با اتکا به نیروهای توانمند داخلی و تدبیرها مناسب و به موقع توانستیم نقشه های آنان را خنثی و در تولید بنزین خودکفا شدیم.

مدیرعامل جدید شرکت نفت ستاره خلیج فارس در این مراسم، با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری برای اقتصاد کشور هیچ چیز به مانند تولید باعث اقتصاد پایدار نمی شود و طی بیش از ۱۰ سال در شعار سال توجه به تولید را مد نظر قرار دادند، افزود: ما در یک بنگاه اقتصادی بزرگ که محل تولید است قرار داریم و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری که بر مسئله تولید، جلوگیری از خام فروشی، کارهای جهادی و ارزش افزوده فرآورده تاکید دارند، باید تولید را استمرار و افزایش دهیم.

علیرضا جعفرپور بروجنی با بیان اینکه در طی سالیان اخیر با توجه به تحریم ها صادرات با مشکلاتی همراه بوده است و فشار بر این پالایشگاه زیاد بوده است، ما باید شرایطی را فراهم کنیم که علاوه بر حفظ تولید این قابلیت تولید را حفظ کنیم، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در استان هرمزگان مورد بررسی قرار گرفته است مسئله بیکاری و محرومیت است، که دغدغه استاندار هرمزگان و دکتر مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بوده و این مباحث امکان تبعات خیلی سنگین برای جامعه را در پی دارد.

وی با اشاره به اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نقطه بسیار خوبی قرار گرفته است می توان طرح های خوبی را در این پالایشگاه یا در کنار آن احداث کرد که بتواند به جذب نیروهای بیشتر کمک کند و این مسئله را معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی مورد بررسی قرار داده ایم، خاطرنشان کرد: امکان تنوع بخشی به فرآورده های پالایشگاه ستاره خلیج فارس وجود دارد و طرح های مختلف قابل برنامه ریزی است که به هر حال باید با فکر برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری در آن صورت بگیرد.

 

جعفرپور بروجنی ادامه داد: مهندس دادور مصداق بارز سخنان مقام معظم رهبری هستند که با انجام کار جهادی واقعاً ایستادگی کردند و این پالایشگاه را از خاک به تولید اسمی رساندند و امروز این ابر پالایشگاه را به ظرفیت قابل توجهی از ۳۶۰ هزار بشکه به ۴۵۰ هزار بشکه برسانند و خوشا به سعادتشان که چنین همکاران قدرشناسی دارند.

مدیرعامل جدید شرکت نفت ستاره خلیج فارس تصریح کرد: در مباحث نیروی انسانی مقام معظم رهبری می فرمایند، نفت و گاز ثروت هستند ولی نیروی انسانی یک ثروت بی انتها است و من از اینکه نیروی انسانی در این پالایشگاه اینگونه پای کار ایستاده اند، لذت می برم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بارها کار و فعالیت هایی که در اقدام مستقیم با دشمن قرار دارند را جهاد فی سبیل الله اعلام کرده اند از جمله اقداماتی که دشمن انجام داد، تحریم های نفتی و اقتصادی بود و فعالیت های انجام شده در این پالایشگاه جهاد فی سبیل الله بوده است، بیان کرد: بارهای مقام معظم رهبری تأکید کرده اند تنها ایرادات و اشکالات را نگویید و کارهای ارزشمندی که انجام شده است را مردم باید بدانند، با توجه به هجمه های رسانه ای مختلف در سیاه نمایی امور، باید اقدامات برای مردم بازگو شود تا مردم مطلع شوند.

جعفرپور بروجنی با بیان اینکه در مبحث نیروی انسانی آموزش ها باید گسترش یابد و افرادی که در راه اندازی هستند قطعا آموزش های لازم را فرا می گیرند و برای کاهش شیفت های کاری کارکنان برنامه ریزی شده است و اجرای آن با منعات تبع به مدیریت جدید واگذار شده و نیاز به جذب نیروی انسانی در شیفت چهارم برنامه ریزی شده است، عنوان کرد: همه خانواده های کارکنان صنعت نفت در معرض آسیب هستند که باید در این زمینه با حمایت های هیئت مدیره برای ارتقای شرایط نیروی انسانی اقدامات مثبتی صورت بگیرد.

در پایان از زحمات "محمد علی دادور" تقدیر و "علیرضا جعفرپور بروجنی" به عنوان سکاندار جدید این ابرپروژه نفتی معرفی شد. همچنین محمد علی دادور به عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پالایش نفت خوزستان منصوب شد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید