امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۹

نخست‌وزیر سابق ایتالیا برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری را خواستار شد

نخست‌وزیر سابق ایتالیا از حزب دموکراتیک خود خواست تا دست از ستیزه‌جویی بردارد. ماتئو رنتزی خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری شده اما احتمال آن بسیار بعید است.
نخست‌وزیر سابق ایتالیا برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری را خواستار شد
سه شنبه | ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۱۰:۴۸ |
کد خبر : ۵۰۸ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، ماتئو رنتزی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا با اشاره به درگیری‌های درون حزبی، دوشنبه خواستار برگزاری انتخابات برای تعیین رهبر جدید در حزب دموکراتیک حاکم شد. 

رنتزی از فوریه ۲۰۱۴ نخست‌وزیر ایتالیا شد اما با کودتای درون حزبی به این سمت رسیده بود و تا زمان شکست در رفراندوم در دسامبر ۲۰۱۶ در این سمت ماند. رنتزی از دسامبر ۲۰۱۳ تاکنون دبیر حزب هم هست.

نخست‌وزیر پیشین ایتالیا تاکید دارد که حزب مذکور باید برای شکست پوپولیسم و جلوگیری از سیاست‌های محافظه‌کارانه که در حال قدرت‌گیری در اروپاست، متحد شود. رنتزی در سخنانش مکررا به نام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا اشاره می‌کرد و از چهره‌های مطرح حزب دموکراتیک خواست تا با "ترامپیسم" مقابله کنند.

رنتزی همچنین خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری شد. انتخابات پارلمانی ایتالیا اکنون برای سال ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی شده است. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که رقابت حزب دموکراتیک و حزب جنبش پنج‌ستاره و حزب ضد مهاجرتی لیگ شمالی شانه به شانه است. این دو حزب هم خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام هستند. این در حالی است که پارلمان ایتالیا هنوز با قوانین انتخاباتی جدید موافقت نکرده است.

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید