امروز : جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

آغاز دردسرهای فیون در مسیر ریاست‌جمهوری

نامزد ریاست جمهوری فرانسه در اولین گام برای شروع کارزارهای انتخاباتی با مانع مواجه شده است. همسر فرانسوا فیون متهم است که حدود ۵۰۰ هزار یورو بابت "کار نکرده" از پارلمان دریافت کرده است؛ اتهاماتی که فیون نمی‌پذیرد.
آغاز دردسرهای فیون در مسیر ریاست‌جمهوری
چهارشنبه | ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ - ۱۵:۳۵ |
کد خبر : ۴۲۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،  هفته‌نامه فرانسوی‌زبان «لو کانار آنشنه» امروز (چهارشنبه) گزارش داد، «پنلوپ فیون» همسر نخست‌وزیر سابق فرانسه این پول را زمانی که همسرش یک قانونگذار بود و به عنوان مشاور پارلمانی برای او خدمت می‌کرد، دریافت کرده است. برای نمایندگان فرانسوی غیر قانونی نیست که بخواهند بستگان خود را استخدام کنند، البته این امر تا زمانی صادق است که آنها خالصانه کار کنند.

سخنگوی فرانسوا فیون، نخست‌وزیر سابق فرانسه و نامزد ریاست جمهوری انتخابات امسال با رد هرگونه اقدام اشتباه تاکید کرد که کار پنلوپ فیون "ساختگی" نبوده است.

فرانسوا فیون از طرف محافظه‌کاران به عنوان گزینه ریاست جمهوری نامزد شده است. نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که او و مارین لوپن رهبر جناح راست افراطی فرانسه در انتخابات امسال مجبور خواهند شد در دور دوم انتخابات رقابت کنند.

نخست‌وزیر سابق فرانسه هم در پاسخ به اتهامات گفت از این مساله بسیار خشمگین است و رسانه‌ها با ادعای "کار ساختگی" همسرش قصد دارند تا پایگاه مردمی او را ضعیف کنند. به گفته او، گزارش مذکور "زن ستیزانه و تحقیرآمیز" است.

 

 

 

منبع: ایسنا

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید