امروز : جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

ریاست جمهوری ترامپ امیدی برای راست‌های افراطی اروپا

رهبر ناسیونالیست افراطی فرانسه در جمع رهبران هم فکرش از سراسر اروپا در آلمان ابراز امیدواری کرد که در پی بریگزیت و انتخاب شخصی چون ترامپ به عنوان رییس جمهوری آمریکا، تغییرات شگرفی در قاره اروپا به وقوع می‌پیوندد.
ریاست جمهوری ترامپ امیدی برای راست‌های افراطی اروپا
یکشنبه | ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۶ |
کد خبر : ۴۱۷ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مارین لوپن، رهبر ناسیونالیست افراطی فرانسه در جمع رهبران ناسیونالیست اروپا در کوبلنز آلمان گفت که جهان با تولد یک نظم جدید روبه‌رو است.

وی ادامه داد: این تغییرات در جهان ضربه‌ای برای پیکره نظم‌ها و قوانین قدیمی و فرسوده است و این تاثیر دومینووار در سراسر جهان به چشم می‌خورد.

لوپن مدعی شد که 2016 سالی بود که مردم در جهان آنگلوساکسون بیدار شدند. در سال 2017 این شانس وجود دارد که مردم در قاره اروپا به این جنبش بپیوندند.

"گرت ویلدرز"، رهبر حزب راست افراطی هلند موسوم به "آزادی" نیز از اظهارات و دیدگاه لوپن استقبال و حمایت کرد و گفت: دیروز انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهوری آمریکا را شاهد بودیم و امروز در کوبلنز گردهم آمده‌ایم و فردا هم اروپای نوین را خواهیم داشت.

وی که انتظار می‌رود در انتخابات پارلمانی 15 مارس 2017 در هلند پیشرو باشد مدعی شده که ورود خیل عظیم مهاجران به اروپا این قاره را ناامن کرده و کشورهای اروپایی را در بحران شدیدی قرار داده است.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید