امروز : جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

کاندیداتوری نخست‌وزیر فرانسه در انتخابات ریاست‌جمهوری

نخست‌وزیر فرانسه رسماً اعلام کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی این کشور وارد عرصه رقابت‌ها می‌شود.
کاندیداتوری نخست‌وزیر فرانسه در انتخابات ریاست‌جمهوری
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۹/۱۶ - ۰۰:۴۳ |
کد خبر : ۲۳۶ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه اینترنتی «لوکال»، مانوئل والس، نخست‌وزیر فرانسه از تصمیم خود برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور خبر داد و گفت که فردا (سه‌شنبه) از سمت کنونی خود کناره‌گیری می‌کند تا وارد رقابت‌های انتخابات درون‌حزبی حزب سوسیالیست شود. این حزب قرار است در ماه ژانویه کاندیدای نهایی خود را در انتخابات ریاست‌جمهوری معرفی کند.

والس ضمن اعلام رسمی تصمیم خود، از فرانسوا اولاند، رییس‌جمهوری کنونی فرانسه قدردانی و به وی ادای احترام کرد.

والس مدت‌هاست که به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در نظر گرفته شده و جایگاهش به عنوان انتخاب احتمالی سوسیالیست‌ها برای انتخابات سال ۲۰۱۷ به دنبال اطلاعیه غیرمنتظره فرانسوا اولاند تحکیم یافته است. اولاند اخیرا اعلام کرد که قصد ندارد برای دومین دوره متوالی نامزد شود.

نظرسنجی که در روز پنج‌شنبه پس از اطلاعیه اولاند انجام شد، نشان داد که رأی‌دهندگان سوسیالیست می‌خواهند والس در انتخابات درون‌حزبی پیروز شده و نامزد این حزب در انتخابات شود. به گزارش خبرگزاری رویترز، سوسیالیست‌ها باید به شدت تلاش کنند تا محبوبیتی را که به دنبال روی کار آمدن اولاند از سال ۲۰۱۲ میلادی تا کنون از دست داده‌اند، مجددا به دست آورند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید