امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۶

نماینده ملکه انگلیس در کانادا با درخواست ترودو برای برگزاری انتخابات موافقت کرد

فرماندار کل کانادا درخواست نخست وزیر این کشور برای انحلال پارلمان و برگزاری چهل و چهارمین انتخابات در تاریخ این کشور را پذیرفت.
نماینده ملکه انگلیس در کانادا با درخواست ترودو برای برگزاری انتخابات موافقت کرد
دوشنبه | ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۲۲:۳۲ |
کد خبر : ۱۳۰۴۶ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز یکشنبه پس از دیدار با ماری سیمون، فرماندار کل کانادا و نماینده ملکه انگلیس در کانادا در کنفرانسی خبری گفت:‌ چند دقیقه قبل، من با فرماندار کل کانادا مذاکراتی داشتم و خانم سیمون درخواست من برای انحلال پارلمان را پذیرفت. در نتیجه مردم کانادا ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) به پای صندوق‌های رای خواهند رفت.

ترودو در جریان این کنفرانس خبری تلاش کرد تا این خواسته خود برای برگزاری انتخابات کمتر از ۲۴ ماه پس از انتخابات سراسری قبلی و در آستانه موج چهارم پاندمی کرونا را توجیه کند.

وی گفت: دولت و در واقع پارلمان به فرصتی برای گرفتن مجوزی از مردم کانادا نیاز دارد. این لحظه‌ای است که ما تصمیماتی را اتخاذ می‌کنیم که نه تنها برای ماه‌های آینده بلکه برای دهه‌های آتی ادامه خواهد داشت و کانادایی‌ها سزاوار اظهارنظر خود هستند.

براساس تعدادی از نظرسنجی‌های جدید، لیبرال‌ها به رهبری ترودو از یک پیشتازی سراسری ۱۲ درصدی برخوردارند. پیش‌بینی‌ها حاکی از آنند که وضعیت کنونی ترودو در این نظرسنجی‌ها برای وی برای به دست آوردن اکثریتی که در انتخابات قبلی از دست داده بود، کافی خواهد بود که به گفته منتقدان و تحلیل‌گران، این هدف اصلی ترودو برای برگزاری انتخابات است.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید