امروز : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۰۸

اخباری از تغییر ۵ وزیر در کابینه الکاظمی

در پی تشدید انتقادات مردمی از عملکرد دولت عراق و ناکامی دولت از اجرای برنامه‌های خود، برخی از نمایندگان پارلمان امروز سه شنبه از انجام اصلاحات در کابینه خبر دادند.
اخباری از تغییر 5 وزیر در کابینه الکاظمی
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۲۱:۲۴ |
کد خبر : ۱۲۶۱۲ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از العربی الجدید، رحیم العبودی از رهبران جریان الحکمت گفت، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق تصمیم گرفته پنج وزیر را جایگزین کند.

وی گفت، قرار است وزیر کشاورزی، صنعت، بازرگانی و دارایی تغییر کنند و به جای حسن التمیمی، وزیر بهداشت که اخیرا استعفا کرده، وزیر جدیدی انتخاب شود.

العبودی گفت، اصلاحات احتمالی در کابینه جنبه سیاسی و انتخاباتی دارد.

عبدالهادی السعداوی، نماینده ائتلاف دولت قانون گفت، وزارت بهداشت در دولت الکاظمی سهم ائتلاف سائرون است. هر وزارتی در این دولت سهم یک طرف سیاسی مشخص است، بنابراین ائتلاف سائرون وزیر جدید بهداشت را پیشنهاد خواهد داد.

یکی از مسؤولان سابق عراق گفت، الکاظمی زمانی می‌تواند اصلاحات انجام دهد که فراکسیون‌های بانفوذ در پارلمان به وی چراغ سبز نشان دهند.

وی افزود، نخست وزیر ملزم است قبل از طرح اصلاحات وزارتی در پارلمان، با فراکسیون‌های سیاسی مربوط به آن وزارتی که قصد تغییرش را دارد، مشورت کند.

این مسؤول افزود، انجام اصلاحات در کابینه الکاظمی که کمتر از پنج ماه از عمرش باقیمانده، دشوار است و ممکن است تنها یک یا دو وزیر تغییر کنند همه این مسائل در گرو توافقات گروه‌های با نفوذ در پارلمان است.

دولت الکاظمی هفتم مه ۲۰۲۰ از پارلمان عراق رای اعتماد گرفت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید