امروز : پنج شنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۴

حمله لیز چنی به ترامپ به دلیل طرح مجدد ادعای تقلب در انتخابات

لیز چنی، قانونگذار آمریکایی شدیدا ادعاهای مطرح شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و حامیانش مبنی بر اینکه تقلب در انتخابات، باعث شکست او در انتخابات ۲۰۲۰ شده را رد کرد.
حمله لیز چنی به ترامپ به دلیل طرح مجدد ادعای تقلب در انتخابات
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۲:۵۵ |
کد خبر : ۱۲۴۶۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه هیل، این صحبت از سوی لیز چنی کمی بعد از آن مطرح شد که ترامپ بار دیگر بر ادعای بی اساسش در خصوص اینکه شکستش به جو بایدن در انتخابات ماه نوامبر مشروع نبوده، تاکید کرد.

ترامپ روز دوشنبه در بیانیه ای تاکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری تقلب آمیز ۲۰۲۰ از امروز به بعد تحت عنوان "دروغ بزرگ" شناخته خواهد شد.

ادعای بی اساس ترامپ در خصوص اینکه با تقلب شکست او در انتخابات ۲۰۲۰ رقم خورد محور حمله ششم ژانویه حامیان او به ساختمان کنگره آمریکا بود.

چنی نماینده وایومینگ و عالی رتبه ترین جمهوریخواه حامی استیضاح ترامپ از بابت اتهام "تحریک به شورش" در مجلس نمایندگان است و این تصمیم او باعث شد که حمایت بسیاری از همکاران جمهوریخواه خود را از دست بدهد.

هر چند که هنوز اسناد و مدارک معتبری در حمایت از ادعای ترامپ درباره وقوع تقلب در انتخابات ارائه نشده است، این رئیس جمهور سابق و بسیاری از حامیان جمهوریخواهش همچنان بر این ادعا تاکید دارند.

در آریزونا، جمهوریخواهان سنای این ایالت اجازه به بازشماری آرای حوزه ماریکوپا کانتی که در آن بایدن با اختلاف ۴۵۰۰۰ رای پیروز شد به یک شرکت خصوصی که رئیس در توئیتهایی از تئوری توطئه درباره پیروز شدن بایدن با تقلب حمایت کرده را داده اند. این بازشماری قرار نیست منجر به لغو نتایج شود اما به نظر میرسد هدف از طرح آن ایجاد تردید درباره پیروزی بایدن باشد.

چند روز پیش ترامپ تاکید کرد که توجهی نزدیک را به این بازشماری معطوف می کند.

یک نظرسنجی جدید سی.ان.ان نشان داد،  ۷۰ درصد جمهوریخواهان معتقدند که بایدن آرای کافی برای کسب پیروزی مشروع در انتخابات ماه نوامبر کسب نکرده در حالی که سه درصد از دموکراتها به چنین چیزی معتقد بودند.

چنی از منتقدان سرسخت نقش ترامپ در اغتشاش ششم ژانویه در کنگره بوده در حالی که ترامپ گفته از هر جمهوریخواه ایالت وایومینگ که بخواهد در انتخابات بعدی رقیب چنی شود حمایت می کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید