امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۳

حمایت ناصر القدوه از کاندیداتوری البرغوثی در انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین

رهبر جداشده جنبش فتح فاش کرد مروان البرغوثی، اسیر فلسطینی عضو فتح قصد دارد برای انتخابات آتی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین کاندیدا شود.
حمایت ناصر القدوه از کاندیداتوری البرغوثی در انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین
پنج شنبه | ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۲:۴۱ |
کد خبر : ۱۲۳۴۳ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت ارم نیوز، ناصر القدوه، از رهبران جدا شده از کمیته مرکزی جنبش فتح و رئیس مجمع ملی دموکراتیک به محض ورود به نوار غزه در گفت‌وگویی مطبوعاتی اظهار کرد: مروان البرغوثی قصد کاندیداتوری شدن برای انتخابات آتی ریاست تشکیلات خودگردان را دارد و ما در لیست آزادی تصمیم گرفتیم از کاندیداتوری او حمایت کنیم.

القدوه با اشاره به اینکه با رهبران جنبش‌های حماس و جهاد، جبهه مردمی فلسطین و جبهه دموکراتیک برای آزادسازی فلسطین و تمامی طرف‌ها دیدار خواهد کرد، تاکید کرد: در مجمع از تمامی گروه‌ها و گفت‌وگویی که در کاهش میان اختلافات مفید باشد، استقبال می‌کنیم.

این رهبر جدا شده فتح در ادامه با تاکید بر حق دموکراتیک فلسطینی‌ها در انتخابات، گفت: حمله به هیچ یک از کاندیداهای انتخابات آتی از سوی هیچ طرفی مجاز نیست.

او افزود: در واقع بازگرداندن وحدت هدف اصیل ملی است که بدون آن جایی برای پیشرفت فلسطین وجود ندارد و باید در صدر ماموریت‌های ملی فلسطین باشد.

همچنین القدوه نوار غزه را یک کمربند مبارزاتی و انتخاباتی و بسیار مهم برای هر فردی دانست که در حوزه سیاست به ویژه در زمینه انتخابات فعالیت دارد.

القدوه روز چهارشنبه همراه با هیئتی از لیست خود جهت آمادگی برای انتخابات آتی وارد نوار غزه شد.

او لیست آزادی را پس از ائتلافش با مروان البرغوثی، اسیر فلسطینی عضو کمیته مرکزی فتح که نتوانست در لیست این جنبش کاندیدا شود، ایجاد کرد.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ماه گذشته حکم انفصال القدوه از جنبش فتح را به دلیل قصد او برای تشکیل لیستی مستقل از این جنبش صادر کرده و به همین دلیل نیز او را از سمتش به عنوان مدیر موسسه شهدای "یاسر عرفات" برکنار کرد.

جنبش فتح تلاش می‌کند البرغوثی را به انصراف از ائتلاف با القدوه و بازگشت به لیست اصلی فتح راضی کند اما این تلاش‌ها تاکنون نتیجه‌ای نداشته‌اند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید