امروز : سه شنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۷

واکنش اسرائیل به پیروزی ترامپ

نخست وزیر و مسئولان اسرائیلی در پیام‌های جداگانه پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات نفس‌گیر ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفتند.
واکنش اسرائیل به پیروزی ترامپ
چهارشنبه | ۱۳۹۵/۰۸/۱۹ - ۱۶:۲۵ |
کد خبر : ۱۱۹ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیام تبریک خود به ترامپ اعلام کرد آمریکا "دوست واقعی" اسرائیل است.

وی افزود که برای ارتقای روابط اسرائیل با آمریکا به عالی‌ترین سطوح خود تلاش می‌کند.

این در حالی است که دیگر مقامات و وزرای دولت رژیم صهیونیستی نیز در پیام‌هایی پیروزی دونالد ترامپ را در انتخابات تبریک گفتند.

نفتالی بنت، وزیر آموزش اسرائیل در بیانیه‌ای بعد از تبریک این پیروزی به ترامپ از کاندیدای شکست خورده انتخابات یعنی هیلاری کلینتون نیز به سبب آنچه که دوستی با اسرائیل خواند، تشکر کرده و تاکید کرد دوران یک کشور فلسطینی تمام شده است.

وی نوشت: پیروزی ترامپ یک فرصت برای  اسرائیل است تا فورا جلوی مفهوم کشور فلسطینی را که "باعث آسیب به آرمان درست و امنیت ما خواهد شد" بگیرد. این موضع رئیس جمهور منتخب آمریکا همانطور که در اساسنامه‌اش نوشته شد بوده و باید خیلی صریح و ساده سیاست ما نیز باشد.

همچنین یولی ادلستاین، رئیس مجلس کنست اسرائیل نیز با تبریک به ترامپ عنوان کرد: من به نمایندگی از کنست و نمایندگان برجسته آن این پیروزی را به دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا و معاونش مایک پنس تبریک می‌گویم. من مطمئنم که دوستی و ائتلاف دیرینه میان آمریکا واسرائیل در زمان دولت دونالد ترامپ قدرتمند باقی خواهد ماند.

آیزاک هرتزوگ، رهبر اپوزیسیون اسرائیل نیز پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا را تداوم روند جهانی انزجار از نخبگان قدرت قدیمی و تمایل برای تغییر مستقیم و سریع خواند.

او انتخاب ترامپ را یک" سونامی اجتماعی، اقتصادی و رهبری آشکار در جهان" خوانده و گفت: این منجر به تغییراتی در اسرائیل هم خواهد شد.

هرتزوگ درعین حال تاکید کرد: آمریکا یک دموکراسی قدرتمند است و روابط قدرتمند اسرائیل با آمریکا یک دارایی امنیتی است.

همچنین تزیپی لیونی، وزیر سابق دادگستری رژیم صهیونیستی نیز پیروزی ترامپ را تبریک گفته و نوشت من امیدوارم  او به وعده‌های مربوط به سخنرانی‌اش در پذیرش پیروزی و نه وعده‌هایش در زمان تبلیغات عمل کند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید