امروز : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۱

عبدالله گل سکوتش درباره حوادث بعد از انتخابات ۳۱ مارس را شکست

عبدالله گل، یکی از بنیانگذاران حزب عدالت و توسعه و رئیس جمهوری پیشین ترکیه نگرانی خود را نسبت به حوادث بعد از انتخابات محلی ۳۱ ماه مارس اعلام کرد.
عبدالله گل سکوتش درباره حوادث بعد از انتخابات ۳۱ مارس را شکست
شنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۴:۳۷ |
کد خبر : ۷۳۱۲ |
بین الملل

به‌ گزارش ‌پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت خبری ترکیه، عبدالله گل اعلام کرد: اتفاقات اخیر ناراحت کننده است. زمانی که ما در قدرت هستیم نباید علیه دیگران اشتباه‌هایی را انجام دهیم که در گذشته علیه ما صورت گرفته بود.

حزب حاکم پس از شکست در انتخابات در استانبول و آنکارا سیاست خصمانه‌ای را در پیش گرفت و خواستار بازشماری آرا شد و حتی این حزب اعلام کرد که تقلب جدی در انتخابات محلی استانبول انجام گرفته است.

در حال حاضر بسیاری از کاندیداهای حزب دموکراتیک خلق که در انتخابات پیروز شدند هنوز نتوانستند که مجوز انتخاباتی خود را دریافت کنند و حتی برخی از ورود به دفاترشان منع شدند.

از سو دیگر انتخابات محلی در استانبول در هاله‌کای از ابهام قرار گرفته است، حزب حاکم اعلام کرده که جرایم سازمان یافته‌ای در جریان انتخابات انجام گرفته است. شورای عالی انتخابات در حال بررسی شکایات است اما حزب حاکم اعلام کرده است که این حزب می خواهد انتخابات محلی در استانبول بار دیگر برگزار شود.

عبدالله گل بارها به عنوان اصلی‌ترین فردی که می‌تواند اردوغان را به چالش بکشاند مطرح شده است اما وی همواره سکوت پیشه کرده و درباره شایعات موجود مبنی بر اینکه او یک حزب جدیدی را تاسیس کرده است، سخنی مطرح نکرده است.

در همین راستا یکی از خبرنگاران برجسته در ترکیه که در پیامی در توییتر اعلام کرد که عبدالله گل به حزب جدیدی که توسط علی باباجان، معاون نخست وزیر پیشین ترکیه تاسیس شد، پیوسته است.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید