امروز : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹
دببرکل حزب کارگزاران سازندگی:

از انتخاب حسن روحانی نه پشیمان هستیم نه توبه می‌کنیم

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: یکی از احزابی هستیم که بیشترین نقد را به دولت وارد کرده است اما حواسمان پرت نشود که نقد ما به معنای نفی کاری که در سال ۹۲ و ۹۶ انجام دادیم نیست و از آنچه اتفاق افتاده نه پشیمان هستیم و نه توبه می‌کنیم.
از انتخاب حسن روحانی نه پشیمان هستیم نه توبه می‌کنیم
شنبه | ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۱ |
کد خبر : ۱۲۰۹۲ |
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، غلامحسین کرباسچی در چهارمین کنگره ملی حزب کارگزاران سازندگی با تبریک ماه رجب در ارتباط با انتخابات مجلس سال گذشته گفت: جمع‌بندی تحلیل حزب کارگزاران سازندگی به عنوان یک حزب قانونی این بود که تا آن‌جایی که در توان دارد به فعال شدن نیروهای بهتر در مجلس شورای اسلامی کمک کند که متاسفانه به دلیل عدم حضور بخش عظیمی از نیروهای سیاسی اصلاح‌طلب و رد صلاحیت‌های گسترده‌ای که توسط شورای نگهبان انجام شد صورت نگرفت و حزب با وجود لیستی که ارائه کرده بود موفق نشد و این عدم موفقیت کار مشترکی بود از کسانی که در انتخابات حاضر نشدند و مجریان و ناظران انتخابات که با سخت‌گیری‌های خود باعث سردی انتخابات شدند و یک رکوردی از ضعف شرکت در انتخابات برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی باقی ماند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه عدم شرکت نیروهای اصلاح‌طلب در انتخابات چالش‌هایی را ایجاد کرد گفت: انتقادهایی به حزب کارگزاران سازندگی مطرح شد و بعضی از دوستان از این انتقادها ناراحت شدند و آن را به عنوان یک شکست تلقی کردند اما من آن را نقطه قوتی برای حزب می دانم و حزبی که برای بهبود شرایط کشور تلاش می‌کند باید به وظیفه خود عمل کند و حزب کارگزاران سازندگی در طول ۲۵ سال گذشته همواره این نظر را داشته است که کناره گیری از انتخابات به مصلحت کشور نیست. 

وی افزود: ما تلاش خود را انجام دادیم و در برابر پیشگاه خدا وجدانمان راحت است و کسانی که باعث شدند مجلس به این شکل در بیاید مثل وزارت کشور شورای نگهبان و نیروهای سیاسی که در انتخابات فعال نشدند باید این سرافکندگی را تحمل کنند. مشارکت سیاسی یک کار مشترک بین نیروهای سیاسی و نظام است و نمی توان تنها یک طرف را محکوم کرد. 

کرباسچی با بیان این‌که در طول دو سال گذشته حزب برای انسجام نیروهای اصلاح طلب فعالیت زیادی کرده است گفت: من لازم می‌دانم از ناحیه حزب پیشنهادی را به خصوص به برادرم جناب آقای نبوی مطرح کنم که شما با توجه به سوابق تاریخی که در کار سیاسی دارید می‌دانید کار سیاسی بدون یک تشکیلات قوی و یکپارچه انجام نمی شود و از طرف تمام اعضای حزب پیشنهاد می‌کنم که تمامی دوستان معتدل یک قدم اساسی بردارند و خواهشم از آقای نبوی این است که همت بگذارند و برای تشکیل یک حزب واحد پیش قدم شوند. اگر اصلاح‌طلبان این کار تاریخی را انجام دهند در جبهه مقابل نیز اثرگذار خواهد بود.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در ارتباط با دولت مستقر کنونی گفت: پای تمامی اصلاح طلبان در این دولت درگیر است اما بسیاری از این دولت انتقاد کردیم و یکی از احزابی هستیم که بیشترین نقد را به دولت وارد کرده است اما حواسمان پرت نشود که نقد ما به معنای نفی کاری که در سال ۹۲ و ۹۶ انجام دادیم نیست و از آنچه اتفاق افتاده نه پشیمان هستیم و نه توبه می‌کنیم همانطور که تعریف از دولت آقای هاشمی و خاتمی به معنای تقدیس آن نیست و نقدهای زیادی به آنها وارد است. در دولت کنونی نیز کارهای مثبت فراوان بوده است اما ما باید نقد خود را اعلام کنیم زیرا سیئات با نقد تبدیل به حسنات می‌شود.

وی در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری گفت: هیچ وقت این حکومت حتی در دوران حضرت امام برای نیروهایی که خود را اصلاح طلب و چپ می‌دانند فرش قرمز پهن نکردند اما فراموش نکردیم که در سال ۷۶ چه بساطی راه انداختند و چه کردند و خدا آقای کروبی را حفظ کند که همیشه یادآوری می‌کند که چه تلاشی انجام شد تا جایگاه آقای خاتمی پذیرفته شود پس ما باید تلاش و فعالیت کنیم و بتوانیم از فعالیت‌های خود دفاع کنیم و ناامید نشویم و عصبانیتی که داریم نباید ما را از راه اعتدال خارج کند.

کرباسچی در پایان گفت: در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو همه توجه کنیم که اگر حرکت و کار کنیم نتیجه خواهیم گرفت و این طور نیست که این دوره برای اصولگرایان باشد و اگر بتوانیم با مردم درست صحبت کنیم و آن‌ها را قانع کنیم و منصفانه بگوییم که دو دیدگاه سیاسی وجود دارد اینطور نمی شود که حتماً اصولگرایان پیروز شوند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید