امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
عضو هیئت مدیره انجمن پزشکان استان فارس:

انتخابات نظام پزشکی ‌استان فارس الکترونیکی برگزار می‌شود

عضو هیئت مدیره انجمن پزشکان استان فارس با اشاره به برگزاری انتخابات هیئت مدیره نظام پزشکی فارس گفت: براساس آمار موجود ۱۰ هزار فعال عرصه پزشکی واجد شرایط رای دادن هستند.
انتخابات نظام پزشکی ‌استان فارس الکترونیکی برگزار می‌شود
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۲:۵۶ |
کد خبر : ۲۲۵۰ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، صابر فرخی عصر امروز در نشست خبری اظهار داشت: امسال برای نخستین بار انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی در فارس به صورت الکترونیکی برگزار و در  کلان‌شهرشیراز 104 نفر کاندیدا شده‌اند که 68نفر پزشک و مابقی فعالان عرصه پزشکی هستند.

فرخی با بیان اینکه در انتخابات دوره قبل با مشارکت 25 درصدی در انتخابات روبرو بوده‌ایم که پیش‌بینی می‌شود امسال در این دوره 20 تا 25 درصد افزایش یابد.

عضو هیئت مدیره انجمن پزشکان استان فارس بیان کرد: در حال حاضر برخی از شهرستان‌های استان فارس دارای نظام پزشکی هستند و انتخابات نیز به صورت جداگانه در آن شهرستان برگزار می‌شود.

فرخی گفت: شهرستان‌هایی که سازمان نظام پزشکی ندارند پزشکان و افراد واجد شرایط رای باید به کاندیداهای نزدیک‌ترین شهرستان خود رای دهند.

وی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی یکی از قدیمی‌ترین تشکل‌های غیردولتی در ایران است و انتخابات آن هر چهار سال برگزار می‌شود.

فرخی گفت: جایگاه و شانیت جامعه پزشکی در سال‌های گذشته مورد بی‌مهری  بوده که پیش‌بینی می‌شود  با لیست امید و رویکرد آن بتوانیم قوانین مغفول مانده سازمان نظام پزشکی را احیا کنیم.

فرخی خاطرنشان کرد: امروز باید نظام پزشکی در حوزه آموزش و پیشگیری باید حضوری فعالانه داشته باشد و این مهم بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

عضو هیئت مدیران انجمن پزشکان شیراز به موضوع توریسم سلامت اشاره و تصریح کرد: این مهم امروز مورد غفلت واقع شده و متاسفانه توریسم درمانی را دلالان انجام می‌دهند.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید