امروز : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۸

سیدعباسی: انتخابات فدراسیون والیبال مانند انتخابات هیات‌ها نباشد

کارشناس والیبال ایران با بیان اینکه فدراسیون والیبال نیاز به سرپرست نداشت تاکید کرد که رییس آینده والیبال از نظر مدیریتی در همه جوانب توانایی بالایی داشته باشد.
سیدعباسی: انتخابات فدراسیون والیبال مانند انتخابات هیات‌ها نباشد
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۲:۱۴ |
کد خبر : ۸۴۵۳ |
ورزشی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، جهانگیر سید عباسی، درباره انتخابات فدراسیون والیبال ایران اظهار کرد: از این موضوع اطلاع دقیقی ندارم، اما به هر ترتیب بهتر است کسی که اصلح بوده و توانایی مدیریت دارد روی کار بیاید. در انتخابات هیات‌ها شنیده‌ایم که انتخابات را دستکاری کرده‌اند! امیدوارم حداقل در انتخابات فدراسیون والیبال چنین اتفاقی رخ ندهد. در این صورت دموکراسی زیر سوال می‌رود و احتمالا فردی که روی کار بیاید توانایی پیش بردن امور را نخواهد داشت.

او در پاسخ به این سوال که آیا مهندسی شدن انتخابات همیشه به ضرر یک رشته است یا خیر، گفت: به هرحال اصول کار این است که هر کس به فرد مورد نظر خود که به او اعتماد دارد رای دهد. از نظر من باید سوابق، تجربیات، تحصیلات و سایر جوانب یک فرد دلیل انتخاب باشد حال که بحث مهندسی شدن در میان باشد و چه انتخابات تمیزی را شاهد باشیم.

وی در مورد تاخیر در برگزاری انتخابات اظهار کرد: بارها این مورد را اعلام کرده‌ام والیبال نیاز به سرپرست نداشت و باید بلافاصله بعد از رفتن ضیایی انتخابات را برگزار می‌کردیم. خیلی طول کشید بهتر بود رییس انتخاب می‌شد تا همه افراد حاضر در فدراسیون با حکم قطعی کار کنند. به نظر من الان رویدادهای مهمی مانند قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک را پیش رو داریم که یک مقدار نگران‌کننده است. المپیک برای والیبال ما حکم مرگ و زندگی را دارد.

کارشناس والیبال ایران در پاسخ به این سوال که رییس آینده بهتر است جوان باشد یا باسابقه، توضیح داد: مسن بودن یا جوان بودن یک فرد نمی‌تواند متر و معیار دقیقی برای سنجش توانایی‌های او باشد تنها رییس آینده باید از نظر مدیریتی در همه جوانب توانایی بالایی داشته باشد. به نظر من کلاس کاری برای رییس آینده والیبال بسیار مهم است. ما در دنیا رشد خوبی داشته‌ایم روی والیبال ایران حساب‌های ویژه‌ای باز می‌شود به نظر من رییس جدید باید سطح خوبی در انجام فدراسیون والیبال داشته باشد.

او در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین نقطه ضعف والیبال ایران چیست و رییس آینده چه موضوعی را باید در راس کار خود قراردهد، اظهار کرد: دو سال پیش همه ما معتقد بودیم که والیبال ایران نیاز به تغییر نسل دارد و باید این موضوع مهم در راس سایر برنامه‌های فدراسیون والیبال قرار گیرد. اصلا به همین دلیل بود که کلاکوویچ را به عنوان سرمربی انتخاب کردیم. او در صربستان تجربه تغییر نسل را داشت. همچنین احیای مجدد والیبال باشگاهی ایران باید در دومین سطح از برنامه‌های رییس آینده قرار بگیرد. مطمئن باشید اگر رییس جدید تغییر نسل را ایجاد کند رسالت بزرگی را انجام داده است. امیدوارم نتیجه انتخابات هرچه که هست منجر به خیر و صلاح این رشته پرطرفدار در ایران باشد.

سیدعباسی در پایان راجع به عملکرد تیم نوجوانان ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ در تونس نیز گفت: ما دور قبل عنوان قهرمانی را به دست آوردیم اما همان‌طور که می‌دانید در این رده حساس هرساله و برای هر دوره رقابت‌های جهانی تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد ترکیب تغییر می‌کند چرا که سن بازیکنان بالا رفته و آنها باید به رده سنی بعدی بروند. در این دوره ما در رده پنجم جهان ایستاده‌ایم که حقیقتا مقداری دور از انتظار بود و می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم با این حال نمی‌توان گفت عملکرد خوبی نداشته و نتیجه‌ای را به دست نیاوردیم. به طور کلی عملکرد تیم نوجوانان خیلی بد نبود اما می‌شد نتیجه بهتری را به دست آوریم، چرا که از رده اول جهان تا پنجم فاصله زیادی است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید