امروز : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰

افشاردوست: برای حضور در انتخابات والیبال شرایط را بررسی می‌کنم

دبیر پیشین فدراسیون والیبال گفت: کار تیم ملی در مرحله اول انتخابی المپیک که به میزبانی روسیه برگزار می‌شود سخت است.
افشاردوست: برای حضور در انتخابات والیبال شرایط را بررسی می‌کنم
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ - ۱۲:۴۱ |
کد خبر : ۸۲۱۶ |
ورزشی
 

محمود افشاردوست پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،  درباره شرایط تیم ملی والیبال ایران برای حضور در مرحله اول رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، گفت: تیم ملی ایران در لیگ ملت‌ها نشان داد که تیم خوبی است و در همه بازی‌ها شاهد عملکرد خوبی از ملی‌پوشان بودیم که نمی‌توان این موضوع را انکار کرد. در برخی بازی‌ها حتی وقتی دو سه ست را به حریف باخته بودیم، برگشت‌های خوبی را از تیم شاهد بودیم که امیدوار کننده است. تیم نوسان کمی داشت و بازیکنان به پختگی خوبی رسیده‌اند، من فکر ‌میکنم تیم ایران با شرایط خوبی به استقبال بازی‌ها انتخابی المپیک برود.

او ادامه داد: البته باید این موضوع را همه بدانند که نتیجه گرفتن در مرحله اول این رقابت‌ها که به میزبانی روسیه برگزار خواهد شد بسیار سخت است و نباید انتظار بالایی از تیم داشت. قهرمان لیگ ملت‌های امسال (روسیه) در کشورش با همه ستاره‌هایش بازی می‌کند و تیم کوبا نیز همه ستاره‌های خود مانند سیمون را در اختیار دارد، کار بسیار سخت است. بی‌تعارف می‌گویم؛ کسب سهمیه در مرحله اول انتخابی المپیک خیلی سخت است و نباید انتظار بالایی داشت.

دبیر پیشین فدراسیون والیبال با اشاره به عملکرد خوب ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌ها گفت: درست است که ما در لیگ ملت‌ها به مدال نرسیدیم و این درحالی بود که کاملا شایسته کسب مدال بودیم،‌ اما باز هم اعلام می‌کنم که کسب مقام پنجمی نیز نتیجه خوبی بود. با این حال در رقابت‌های انتخابی المپیک شرایطی به گونه‌ای است که باید منطقی فکر کنیم، مرحله اول کار خیلی سخت است و باید بدانیم که اگر در این مرحله هم سهمیه نگیریم، کار تمام نشده است و در مرحله دوم می‌توانیم کسب سهمیه کنیم.

او گفت: باید در کنار تیم ملی بوده و به تیم ملی روحیه دهیم. هم بازیکنانی که یک‌بار در المپیک بوده‌اند و هم بازیکنانی که تا کنون تجربه المپیک را نداشته‌اند، می‌دانند که حضور در این بازی‌ها برای ادامه روند رو به رشد والیبال ایران مهم است و به همین دلیل با انگیزه بالا برای کسب سهمیه خواهند جنگید. کادرفنی ما نیز از این موضع اطلاع دارد و قطعا با بهترین شرایط تیم را عازم مسابقات می‌کند.

این پیشکسوت والیبال ایران در پاسخ به این سوال که با مشخص شدن زمان ثبت نام کاندیداهای ریاست فدراسیون والیبال، آیا قصد حضور در انتخابات را دارد؟ اظهار کرد: فعلا باید شرایط را بررسی کنیم و سپس در مورد حضور در مجمع انتخاباتی فدراسیون تصمیم گیری کنیم.

افشاردوست درباره دو بازی دوستانه تیم ملی با بلغارستان پیش از دیدارهای مرحله نخست انتخابی المپیک نیز اظهار کرد: بلغارستان تیم خوبی است و بازی‌های دوستانه با این تیم می‌توند کمک کننده باشد، اما همان‌طور که می‌دانید ورزش است و چیزی در آن مشخص نیست. امیدوارم تیم ملی ایران بدون هیچ مشکل و یا مصدومی، صحیح و سلامت این دو بازی تدارکاتی را پشت سر بگذارد.

او در مورد ناهماهنگی موجود میان تیم اول و دوم ایران، گفت: از نظر من ناهماهنگی زیادی میان تیم اول و دوم ایران وجود ندارد و بسیاری از این مسائل را می‌توان در تمرینات مداوم برطرف کرد. همه این بازیکنان در تمرینات با یکدیگر بازی می‌کنند و ناهماهنگی آن‌چنانی وجود ندارد. هدف از حضور در بازی‌های تدارکاتی شفاف سازی نقاط ضعف است تا کادرفنی آن‌ها را برطرف کند. در بازی‌های تدارکاتی است که کادرفنی بازیکنان خود را بهتر می‌شناسد و تصمیم می‌گیرد از چه بازیکنی در چه سطح از بازی استفاده کند، ضمن این که ملی‌پوشان در شرایط مسابقه قرار می‌گیرند.

پیشکسوت والیبال ایران ادامه داد: بازیکنان در یک یا دو بازی ساخته نمی‌شوند و از نظر تکنیکی هم رشد یافته یا تضعیف نمی‌شوند. همه باید در کنار تیم ملی باشند تا از نظر روحی و روانی تیم ملی در بهترین شرایط قرار بگیرد. برای موفقیت در رقابت‌ها اصلی‌ترین موضوع آمادگی بازیکنان از نظر ذهنی است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید