امروز : دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۲

انتخابات تنیس، کسل کننده و بی‌پایان

به نظر می‌رسد انتخابات فدراسیون تنیس به دست فراموشی سپرده شده و یا عملا نادیده گرفته می‌شود چرا که تاکنون هیچ تصمیمی برای تعیین تکلیف انتخابات این فدراسیون گرفته نشده است.
انتخابات تنیس، کسل کننده و بی‌پایان
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۲:۰۵ |
کد خبر : ۸۱۱۷ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، زمانی که دوره چهار ساله فدراسیون تنیس به پایان رسید شاید کمتر کسی این تصور را داشت که انتخابات این رشته بخواهد با حواشی فراوانی روبرو باشد اما برخلاف انتظار نه انتخابات سر موقع برگزار شد و نه اصلاً تکلیف آن مشخص است. البته وزارت ورزش مقصر اصلی ماجرای پیش آمده است زیرا نه تکلیف این فدراسیون را مشخص می‌کند و نه پاسخ درست و شفافی نسبت به برگزار نشدن این انتخابات می‌دهد.

از این رو بلاتکلیفی انتخابات تنیس بسیار طولانی و خسته کننده شده و بارها هم رسانه‌ها از مسئولان وزارت ورزش خواسته‌اند پاسخ شفافی در مورد انتخابات تنیس بدهند اما فقط با جمله "نگران نباشید مشخص می‌شود" روبرو بوده‌اند. وزارت ورزش حتی تکلیف سرپرست را برای فدراسیون هم مشخص نمی‌کند زیرا آبان سال گذشته که دوره ریاست شایسته به پایان رسید به او گفته شد که خودش سرپرست است اما هیچ حکم سرپرستی به او داده نشده و الان اصلاً مشخص نیست شایسته تا چه مدت سرپرست خواهد بود.

طبق قانون، دوره سرپرستی شش ماه است اما اکنون هشت ماه از سرپرست بودن شایسته می‌گذرد. در میان هم هر زمان تاریخ برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها اعلام شده، وزارت ورزش اصلاً اشاره‌ای به تعیین تکلیف انتخابات تنیس نکرده و به نظر می‌رسد یا اصلاً مسئولان وزارت ورزش فراموش کرده‌اند که فدراسیونی به نام تنیس هم وجود دارد و یا عملاً دارند تنیس را نادیده می‌گیرند.

در هر حال دلیلش هر چیزی که هست اتفاق خوبی برای ورزش نیست، اگر واقعاً برای وزارت ورزش فرقی ندارد چه کسی رئیس شود، بهتر است با تعیین سرپرست و سپس انجام دوباره ثبت نام و در نهایت تعیین تاریخ برگزاری مجمع، انتخاب رئیس را بر عهده اعضای مجمع بگذارد و در نهایت به این داستان انتخابات تنیس پایان دهد.

آنچه باید اتفاق بیفتد انجام شدن دوباره پروسه ثبت نام‌ها است زیرا ثبت نام از کاندیداهای انتخابات تنیس شهریور سال گذشته انجام شد و دو ماه دیگر دقیقاً یک سال از انجام ثبت نام‌ها می‌گذرد. امید است وزارت ورزش بالاخره داستان تنیس را به پایان برساند تا این فدراسیون نیز با انتخاب رییس، برنامه‌های خود را با هدفمند و مشخص دنبال کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید