امروز : دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۵
رئیس ستاد انتخابات کشور:

شفافیت هزینه های انتخاباتی در لایحه جامع انتخابات ، گنجانده شده است

رئیس ستاد انتخابات کشور، گفت: در لایحه جامع انتخابات که در حال حاضر در کمیسیون سیاسی - دفاعی هیات دولت در حال بررسی است، کارشناسان و اعضای کمیسیون ،تلاش کرده اند نکاتی را در ارتباط با شفافیت در این لایحه بگنجانند.
شفافیت هزینه های انتخاباتی در لایحه جامع انتخابات ، گنجانده شده است
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ - ۱۵:۳۶ |
کد خبر : ۹۱۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علی اصغر احمدی، در گفت وگو با برنامه « بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون 35 انتخابات در کشور برگزار شده است، در ارتباط با موضوع شفاف بودن هزینه های انتخاباتی اظهار کرد: این موضوعی است که در طی سال های گذشته بارها مطرح شده و مقام معظم رهبری نیز در ابلاغیه سیاست های کلی انتخابات به آن اشاره کردند از جمله اینکه در این سیاست ها  تاکید شده است که باید شفاف شود کاندیداها هزینه های انتخاباتی خود را چگونه  تامین می کنند . در این سیاست ها همچنین بر ممنوعیت ورود پول و دریافت پول از سوی کاندیداها از کشورهای خارجی و افراد بیگانه تاکید شده است.

وی با بیان اینکه به نظرمی رسد در ارتباط با موضوع مورد اشاره خلائی در فضای انتخاباتی کشور وجود دارد، ادامه داد: قانون انتخابات در کشور ما در هر انتخاباتی با تغییراتی روبرو می شود. در حال حاضر لایحه جامع انتخابات در کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت در حال بررسی است و کارشناسان حاضر در این کمیسیون تلاش کرده اند  تا آنجا که امکان دارد موارد و بندهایی در موضوع شفافیت از جمله شفافیت هزینه های انتخاباتی در این لایحه بگنجانند.

این مقام مسئول در وزارت کشور در بخشی دیگر از صحبت های خود با بیان اینکه کاندیداها در جریان انتخابات به جای تبلیغات چشم پر کن باید برنامه ارائه کنند و مشخص کنند که می خواهند افکار عمومی را به چه سمتی هدایت کنند، ادامه داد: در واقع آنها باید به این سه سوال توجه کنند که چرا وارد عرصه انتخابات می شوند، چه چیزی می خواهند به مردم عرضه کنند و پول هایی که در انتخابات هزینه می کنند قرار است چگونه به آنها بازگردانده شود.؟

احمدی همچنین با بیان اینکه این هزینه های انتخاباتی نیز به نوعی  حق الناس است ، ادامه داد: باید توجه داشت که فقط رایی که در صندوق ریخته می شود حق الناس نیست بلکه این نوع هزینه ها نیز حق الناس است و باید در ارتباط با آن شفافیت وجود داشته باشد.

 

 

 

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید