امروز : پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶

داورزنی: سرپرست وزنه‌برداری تعیین می‌شود

معاون وزیر در حاشیه مراسم اعطای تندیس ملی باشگاه داری در جمع خبرنگاران گفت: ظرف چند روز آینده سرپرست فدراسیون وزنه برداری مشخص خواهد شد.
داورزنی: سرپرست وزنه‌برداری تعیین می‌شود
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ - ۲۰:۰۶ |
کد خبر : ۷۴۸۴ |
ورزشی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محمدرضا داورزنی در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت دو فدراسیون وزنه برداری و کشتی گفت: با توجه به اینکه دوره ریاست ۴ ساله علی مرادی به اتمام رسیده ظرف چند روز آینده وضعیت سرپرست این فدراسیون مشخص می‌شود، اما در خصوص کشتی طبیعی است که بنی تمیم چون خود کاندید است و وزارت ورزش و جوانان به دنبال آن است تا انتخابات در شرایط یکسان و مساوی برگزار شود، بنابراین وی نمی‌تواند تا زمان برگزاری انتخابات سرپرست باقی بماند.

وی ادامه داد: در حقیقت چون سرپرست طی ۶ ماه یا یکسال که فدراسیون را اداره می‌کند می‌تواند از امتیاز سرپرستی خود برای شرکت در انتخابات استفاده کند. بنابراین طی جلسه‌ای که در وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون کشتی داشتیم به لحاظ مدیریتی ۱۲ نفر تأیید صلاحیت شدند. پس از اینکه صلاحیت آنها از نظر امنیتی تأیید شد، زمان برگزاری انتخابات را مشخص خواهیم کرد.

داورزنی با اشاره به اینکه سرپرست فدراسیون کشتی پس از نشستی که با فدراسیون داشتیم مشخص خواهد شد، گفت: برای اینکه بتوانیم مجمع انتخابات فدراسیون را سریع‌تر برگزار کنیم، سعی داریم هر چه سریع‌تر سرپرست فدراسیون کشتی را مشخص کنیم تا پس از تعیین صلاحیت ۱۲ کاندیدای این فدراسیون از لحاظ امنیتی انتخابات را سریع‌تر برگزار کنیم.

وی اینکه چه زمانی انتخابات فدراسیون والیبال برگزار خواهد شد، اظهار کرد: والیبال چون در حال حاضر مسابقات مهمی را پیش رو دارد و ما نمی‌توانیم شرایط این فدراسیون را بی‌ثبات نگه داریم، فعلاً از افشین داوری درخواست کردیم کار خود را در فدراسیون دنبال کند تا در زمان مناسب و بعد از ماه مبارک رمضان که تکلیف مسابقات والیبال مشخص شد، تعیین تکلیف کنیم. اگر داوری بخواهد در انتخابات شرکت کند باید زودتر سرپرست برای فدراسیون مشخص کنیم در غیر این صورت کارهای فدراسیون را داوری پیش خواهد برد تا زمان انتخابات را مشخص کنیم.

معاون وزیر همچنین در خصوص کاهش بودجه فدراسیون‌ها در سال جاری اظهار کرد: با توجه به اینکه با محدودیت‌هایی در کشور مواجه هستیم و فدراسیون‌ها امسال در روند کسب سهمیه و آماده‌سازی تیم‌های خود با مشکل مواجه نشوند، از قبل اعلام کردیم که منابع مالی خود را طوری مدیریت کنند که مشکلی برای آماده‌سازی تیم‌ها برای کسب سهمیه نداشته باشند. البته تمام سعی دولت بر این است تا شرایط را به خوبی مدیریت کند تا فدراسیون‌ها در جهت آماده‌سازی تیم‌های خللی خود نداشته باشند اما فدراسیون‌ها به جز منابعی که دولت در اختیار آنها قرار می‌دهد باید بتوانند از طریق اسپانسر درآمدزایی کنند و حتی از اعزام تیم‌های خود به سفرهای غیرضروری پرهیز نمایند. بنابراین باید فدراسیون‌ها در زمینه منابع مالی محتاط عمل کنند و طوری شرایط را مدیریت نمایند تا بحرانی برای آماده‌سازی تیم‌های خود جهت کسب سهمیه المپیک نداشته باشند.

داورزنی اضافه کرد: ما باید قبول کنیم اگر در گذشته فدراسیونی تیم خود را با ۴۰ یا ۵۰ میلیون به سفری اعزام می‌کرد الان این مبلغ به ۵۰۰ میلیون افزایش پیدا کرده است. حتی در خصوص شمشیربازی نیز باید بگویم اعزام‌های این فدراسیون نسبت به سال گذشته از نظر منابع مالی چند برابر شده است. تلاش ما بر این است تا فدراسیون‌ها سفرهایی که لازم است را در اولویت قرار دهند و قطعاً این مساله هیچ اتفاقی برای آنها در کسب سهمیه ایجاد نمی‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که این طور عنوان می‌شود رشته‌هایی که شانس کمی برای المپیک دارند اعزام آنها لغو شده است، گفت: ما رشته‌هایی چون تکواندو، کاراته، کشتی، وزنه‌برداری، والیبال، بسکتبال و فوتبال رده سنی زیر ۲۳ که شانس زیادی برای کسب سهمیه و حتی مدال دارند تلاش می‌کنیم اهمیت زیادی به آنها قائل باشیم. به هر حال فدراسیون‌ها باید در جذب حامیان مالی برای اعزام تیم‌های خود تلاش کنند همانطور که فدراسیون‌هایی مثل والیبال، تکواندو، وزنه‌برداری و… سعی می‌کنند قسمتی از منابع خود را از طریق اسپانسر تأمین کنند. ما به دنبال آن هستیم که در شرایط تنگنای اقتصادی در کنار مردم باشیم و منابع مالی را به درستی مدیریت کنیم تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

معاون وزیر درباره حضور نجات‌غریق در سال گذشته در مسابقات جهانی باشگاه‌ها و پیشکسوتان که اهمیت زیادی نداشت و هزینه زیادی را به فدراسیون متحمل کرده بود، اظهار کرد: این مسابقه چند ماه قبل در استرالیا برگزار شد که ما در حال بررسی و رصد کردن این مسابقات هستیم ضمن اینکه باید بگویم فدراسیون نجات غریق همانند سایر فدراسیون‌ها، مسابقات جهانی یا المپیکی ندارد و حضور در چنین رقابت‌هایی شاید حائز اهمیت خاص باشد. به هر صورت این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا ببینیم قضیه چه بوده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه این اعزام ۸۰۰ میلیون تومان برای فدراسیون نجات غریق برآورد هزینه شده است، اظهار کرد: من دقیقاً نمی‌دانم که این مسابقات در چه سطحی بوده است اما از فدراسیون نجات غریق پیگیری می‌کنم و اگر اهمیت زیادی برای اعزام نداشت قطعاً در اعزام‌های بعدی این فدراسیون تجدیدنظر به عمل خواهیم آورد. به هر صورت این چیزی است که من از شما می‌شنوم و باید پاسخ فدراسیون را در این زمینه جویا شوم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید