امروز : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۳
دشمنی‌های صدا و سیما با کیروش آسیب به فوتبال ایران می زند

کسب مقام سوم تیم ملی فوتبال ایران آیا تبریک ندارد؟!

مجید قاضی‌پور - تیم ملی فوتبال کشورمان با تمام توانایی هایی که در این دوره از رقابت های جام ملت‎های آسیا 2019 امارات داشت ولی در نیم نهایی نتوانست انتظارات را برآورده کند و به مقام سوم رضایت داد.
کسب مقام سوم تیم ملی فوتبال ایران آیا تبریک ندارد؟!
سه شنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۸:۴۶ |
کد خبر : ۶۸۷۰ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، جام ملت هایی آسیا برای تیم ملی قوتبال ایران به پایان رسید و انتظار 43 ساله مردم و فوتبال دوستان برای قهرمانی در این تورنمت باز 4 سال دیگر تمدید شد.

در آخرین بازی در این تورنمت تیم ملی فوتبال کشورمان که بخت مسلم قهرمانی بود با اشتباهات فردی و تیمی به ژاپن باخت و از میان تیم‌هایی که فینال را برگزار می کنند خارج شد ولی فراموش نکنیم همین تیم ملی فوتبال که در حال حاضر هجمه های فراوانی به آن است  به همراه بیش از 20 تیم آسیایی که در این رقابت ها حاضر شده و تیم ملی فوتبال ایران توانست مشترکا با امارات مقام سوم این رقابت‌ها را به دست آورد که به دست آوردن این رتبه هم جای تبریک ، تشکر و قدرانی از مربیان ، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی دارد ولی صدا و سیما کاری کرد که مردم این مهم را فراموش کنند.

با دشمنی‌هایی که صدا و سیما به همراه مجری‌هایش و برخی دور مانده‌ها از فوتبال با کیروش دارند حتی حاضر نیستند کسب مقام سوم آسیا را که چیز کمی نیست را تبریک بگویند و در حال حاضر بیشتر مردم ایران اطلاع ندارند که مشترکا ایران با امارات به مقام سوم آسیا در جام ملتهای آسیا نائل آمده است.

هر چند که انتظار از این تیم برای قهرمانی بود ولی تا اینجا هم که بالا آمدیم از لطف خداوند و تدبیر کیروش و همت و غیرت بازیکنان بوده.
بله تیم ایران به گل نخوردن و بردن و کلین شیت کردن عادت کرده، کیروش تیم ملی از فوتبال (علی اصغری) ایران ساخت که در دنیا قابل احترام است.
تا کنون در ایران سابقه اجازه فعالیت دادن به مربی خارجی برای هشت سال تاریخ فوتبال ایران ثبت نشده است ولی کیروش کاری کرد که بجز صداوسیما و چند نفر دیگر کسی با توجه به باخت سنگین به ژاپن خواهان جدایی وی از تیم ملی فوتبال ایران نباشد.

تیم کیروش به بلوغ خاصی رسید که فقط برای بردن و جنگیدن و تیم بودن و متحد بودن پا به زمین بازی مسابقات می گذاشت و مزد زحمات خودش را نیز با حمایت مردم دریافت کرد. ولی هنوز جا دارد که حرفه ای بازی کردن و رفتار کردن را بدست آورد.

اعتراض بازیکنان و خوردن گل ربطی به کیروش نداشته و ندارد. اعتراض و بحث و جدل با بازیکنان تیم حریف و داور متاسفانه در ایران فرهنگ شده است و کیروش نتوانست این فرهنگ بد ما ایرانیان را عوض کند.

کجا فرهنگ فوتبالی ما به بازیکنان گفته اند نباید به تصمیم داور اعتراض کرد بازیکنان فوتبال ایران اصلا چه در بازی‌های رسمی داخلی و خارجی این عادت خود را هیچ موقعه نتوانستند ترک کنند که وقتی داور سوت زد تصمیم خود را دیگرتغییر نمی دهد.  

فرهنگ بازیکنان ما حرفه ای نشده هرچند در خارج از کشور بازی کنیم این اعتراض به داور انقدر فرهنگ شده که حتی تماشاگران و مدیران عامل تیم هم به خود اجازه می دهند به داوران اعتراض کنند و رو برخورد فیزیکی با داوران آورده اند به گونه ای که  حتی صداوسیما با افتخار کتک خوردن داوران را از سوی بازیکنان و تماشاگران پخش می کند.

فوتبال ما در این دوره از رقابت ها به آرزوی دیرینه خود نرسید ولی کیروش کاری کرد که مردم ما با هر بازی خوشحال شوند و دیگر ترس باخت جلوی هیچ تیمی حتی مقابل تیم های تراز یک دنیا مانند پرتقال، آرژانتین و اسپانیا را نداشته باشند حتی خود را لایق برد مقابل این تیم ها داشته باشند.

کیروش کاری کرد که ما همیشه بدون گل خورده برنده از بازی خارج شویم، کیروش کاری کرد که کلین‌شیت کردن برای ما عادی شود، فقط مشکل تیم کیروش این بود که تحمل گل خوردن و تحمل باختن را نداشت.

با تمام حاشیه‌هایی که برای کیروش ساختن با بغض‌هایی دروغین تا مردم ایران را رو در رو با کیروش قرار دهند ولی ما مردم ایران از این مرد پرتغالی متشکریم. ما مردم ایران به کیروش مربی که فقط برای رشد فوتبال ایران و عزت و سربلندی مردم و نام ایران تلاش کرد احترام می گذاریم. و خواهان ادامه  مربگیری ایشان نه تنها  برای تیم ملی بزرگسالان کشور بلکه برای تمام تیم‌های ملی از پایه گرفته تا بزرگسالان هستیم تا نسل آینده فوتبال ایران سربلند باشد. آوردن نام های مربیان بزرگ دنیا مانند کلیزمن، خوزه مورینو و یا ... فرصت را از دست بدهیم دیگر قادر به بردن تیم های آسیایی نیستم، کشورهای مانند قطر چندین سال است که فعالیت خود را برای درست کردن تیم ملی فوتبال خوب آغاز کرده اند و جام جهانی آینده را برگزار خواهد کرد و با برنامه ریزی دقیق به دنبال افتخار آفرینی هستند همانطور که با ثبت رکورد خوب توانست در این دوره از رقابت‌های جام ملت‎های آسیا به جمع دو تیم برتر آسیا صعود کند.

اگر فرصت را از دست بدهیم دیگر نخواهیم توانست در مقابل کشور عراق که از جنگ های طولانی مدت رهایی یافته و به شدت به دنبال سازماندهی تیم های خود است پیروز از زمین خارج شویم در این دوره از رقابت های جام ملت های آسیا در امارات دیدیم کشور مثل هند چقدر پیشرفت کرده، ویتنام هم مدعی هست تایلند هم برای برد وارد بازی می شود. با نداشتن برنامه و نگاهی بلند مدت به آینده تمام تیم های درجه سه آسیایی هم در مقابل ما مدعی خواهند شد. مسئولان فدراسیون فوتبال نباید وقعی به دشمنی صدا و سیما به کی روش داشته باشند و باید برای یک برنامه بلند مدت ده یا بیست ساله خود را آماده کنند هر چند عمر مدیریتیشان کم باشد ولی در مقابل نسل آینده ملت مسئول هستند.

و در پایان دوباره کسب مقام سوم آسیا را به کیروش فوتبالیست‌های غیور و مردم ایران تبریک می گوییم و تاریخ خواهد نوشت که در سال 2019 تیم ملی فوتبال ایران در امارات با مربیگری کارلوس کیروش پرتغالی به مقام سوم آسیا رسید.

مجید قاضی پور

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید