امروز : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷

کامبوزیا نایب رییس فیده نشد

محمد جعفر کامبوزیا نتوانست آرای لازم برای تصدی پست نایب رییسی فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) را کسب کند.
کامبوزیا نایب رییس فیده نشد
شنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۴ - ۱۰:۱۹ |
کد خبر : ۶۱۸۹ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، هشتادونهمین کنگره فدراسیون جهانی شطرنج صبح امروز در هتل شراتون در شهر باتومی گرجستان ادامه یافت. در جلسه صبح امروز (پنج‌شنبه) انتخابات مربوط به نایب رییسی برگزار شد.

در این انتخابات محمد جعفر کامبوزیا از ایران به همراه ۱۰ نفر دیگر نامزد شده بودند تا برای کسب پنج کرسی نایب رییسی فیده تلاش کنند. در پایان رأی‌گیری سه نفر از کشورهای آمریکا، بلاروس و اکوادور با کسب حداکثر آرا توانستند نایب رییس شوند که در بین آن‌ها نام کامبوزیا دیده نمی‌شد. برای دو نفر باقیمانده مجدداً رأی‌گیری شد که نفراتی از نیجریه و گرجستان رای لازم را آوردند تا کامبوزیا دیگر جایی در بین نایب رییس‌های فیده نداشته باشد.

به گزارش ایسنا، روز گذشته (چهارشنبه) آرکادی دوورکوویچ به عنوان رییس جدید فدراسیون جهانی شطرنج انتخاب و معرفی شد. در تیم کاری دوورکوویچ ۲ نایب رییس حضور داشتند، اما پنج نایب رییس دیگر باید با برگزاری انتخابات مربوطه معرفی می‌شدند که این موضوع امروز انجام شد.

کامبوزیا پیش از این به عنوان نایب رییس فیده فعالیت داشت، اما نتوانست برای سومین دوره پیاپی این پست را حفظ کند.

مهندس محمد جعفر کامبوزیا ریاست پیشین فدراسیون ایران توسط آرکادی دوورکوویچ رئیس جدید فیده به عنوان نایب رئیس افتخاری فیده انتخاب و اعلام شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند