امروز : یکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۶

تغییرات سوال‌برانگیز در کادر فنی کشتی آزاد

مربیانی که چند ماه پیش بدلیل عملکرد ضعیف از کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد کنار گذاشته شده بودند بار دیگر جانشین نفرات جدید در کادر فنی تیم ملی شدند.
تغییرات سوال‌برانگیز در کادر فنی کشتی آزاد
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۷ |
کد خبر : ۵۵۰۰ |
ورزشی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، بدنبال نتایج ضعیف تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی پاریس 2017 که با تک مدال طلای حسن یزدانی و حذف دیگر آزادکاران ایران همراه بود، تمامی مربیان تیم ملی به غیر از محمد طلایی بدلیل عملکرد ضعیف از کار برکنار شدند که در این میان برکناری دودانگه و توکلیان که سال‌ها در کادر فنی تیم ملی حضور داشتند نشان از عزم فدراسیون و شورای فنی در پوست اندازی در کشتی داشت.

با حضور مجدد رسول خادم در راس تیم ملی کشتی آزاد، فردین معصومی دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان، نقره و برنز بازی‌های آسیایی و 4 طلای آسیا، مسعود مصطفی جوکار دارنده مدال نقره المپیک و مهدی برائتی در 16 دی ماه سال گذشته به عنوان مربیان تیم ملی از سوی خادم انتخاب شدند.

اما با گذشت تنها 4 ماه از حضور این افراد در کادر فنی تیم ملی، معصومی و جوکار که فقط یک مرتبه آن‌هم در رقابت‌های قهرمانی آسیا به عنوان مربی تیم ملی حضور داشتند، از کار برکنار و بار دیگر علی‌اکبر دودانگه به جمع دستیاران خادم اضافه شد.

 امیر توکلیان نیز هر چند به کادر فنی بزرگسالان اضافه نشد اما سمت بسیار مهم مدیر تیم های ملی رده‌های پایه را در اختیار گرفت.

حال این سوال مطرح است اگر مبنای برکناری این مربیان، ناکارآمدی فنی و یا پوست اندازی در کادر فنی تیم ملی بوده، چرا این افراد در فاصله ای بسیار کوتاه و در آستانه رقابت های بسیار مهم  بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی به کار بازگردانده شده‌اند و  از سوی دیگر چرا فرصتی بیشتر به مربیانی همچون فردین معصومی و مسعود مصطفی جوکار داده نشده است و اگر دودانگه و توکلیان از نگاه فدراسیون نفرات قابلی بودند، چرا پس از مسابقات جهانی کنار گذاشته شدند.

مسعود مصطفی جوکار که فقط چند ماهی در تیم ملی بزرگسالان بود، در اینباره به خبرنگار ایسنا گفت: واقعا دلیل این موضوع را نمی‌دانم اما من چند سالی است در رده‌های مختلف در خدمت فدراسیون هستم. حتما آقای خادم در این برهه از زمان صلاح دیده اند من نباشم و اکبر دودانگه به کادر فنی تیم ملی اضافه شود.خادم سرمربی تیم ملی است و این اختیار را دارد که با هر کسی که صلاح می‌داند کار کند و من هم گلایه یا اعتراضی ندارم. او همیشه به من لطف داشته و امیدوارم باز هم بتوانم در هر جایی که صلاح باشد به کشتی کمک کنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا صحبتی با او یا فردین معصومی پیش از این تصمیم‌گیری شده بود یا خیر اظهار کرد: با من صحبتی در اینباره نشده بود و فردین معصومی نیز از دلایل این موضوع ابراز بی‌اطلاعی کرد.

اما ابراهیم جوادی عضو شورای فنی کشتی آزاد در گفتگو با ایسنا، درباره علت این تصمیم و موضع شورای فنی اظهار کرد: به هر حال این سوال را باید از سرمربی تیم ملی بپرسید چرا که او مختار است نفرات مورد نظرش را برای کار انتخاب کند.این موضوع از اختیارات سرمربی تیم ملی است و برای اینکه بتواند کار را به بهترین شکل جلو ببرد طبیعی است با افرادی که راحت تر است کار کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید