امروز : شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۲

هاشمی‌طبا: نفوذی در IOC نداریم و بر خلاف قواعد آنها نیز عمل می‌کنیم

عضو سابق ایران در IOC بر این باور است که کمیته بین المللی المپیک به دنبال بهانه بوده است و حال این بهانه به دست IOC افتاده است.
هاشمی‌طبا: نفوذی در IOC نداریم و بر خلاف قواعد آنها نیز عمل می‌کنیم
جمعه | ۱۳۹۶/۱۰/۰۸ - ۰۱:۲۰ |
کد خبر : ۵۲۰۸ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مصطفی هاشمی طبا درباره خطر تعلیق کشتی ایران اظهار کرد: کمیته بین‌المللی المپیک به دنبال چنین مسائلی است و ما نیز به دست آن‌ها گزک لازم را داده‌ایم. اطلاعات، نفوذ می‌کند. صحبت‌های مربی در کنار زمین مبنی بر باختن علیرضا کریمی و همچنین عکس‌ها و تشویق‌هایی که از کشتی‌گیرمان پس از آن مسابقه در داخل ایران انجام دادیم، چنین مسائلی را به وجود آورد. حال باید چه کار کنیم، نمی‌دانم!

رییس سابق سازمان تربیت بدنی در ادامه به المپیک آتن اشاره و خاطرنشان کرد: در المپیک آتن نیز مورد مشابهی رخ داد و قصد اخراج کاروان ایران از المپیک آتن را داشتند. رییس IOC آن زمان موضوع را به من ارجاع کرد و من گزارش را طوری ارائه دادم که آن‌ها مساله را حل شده تصور کنند و دیگر موضوع را پیگیری نکردند اما در حال حاضر نمی‌دانم کسانی که با این موضوع در ارتباط هستند چگونه می‌خواهند عمل کنند و این مساله را توضیح دهند.

هاشمی طبا در پاسخ به این سوال که ایران هیچ جایگاهی در IOC ندارد و با توجه به اینکه انتخابات کمیته ملی المپیک در پیش است و از افرادی حمایت می‌شود که در ورزش دنیا شناخته شده نیستند و این نیز می‌تواند آسیب‌رسان باشد پاسخ داد: همان گونه که می‌گویید ما هیچ نفوذی در IOC نداریم و علاوه بر آن نیز بر خلاف قواعد IOC عمل می‌کنیم. هرچند که کمیته بین‌المللی المپیک نیز خیلی به منشور المپیک وفادار نیست اما هرکجا که بخواهند مجازاتی را انجام دهند، به آن رجوع می‌کنند. امیدوار هستم که در ادامه اتفاقی برای کشتی رخ ندهد.


منبع : ايسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
بارگذاری نظرات قدیمی تر