امروز : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸

جدال تالاخادزه، سلیمی و علی حسینی، هیجان انگیزترین رقابت در مسابقات قهرمانی جهان

یک سایت خارجی با بررسی وضعیت وزنه بردار گرجستان، بهداد سلیمی و سعید علی حسینی اعلام کرد رقابت دسته فوق سنگین بیشترین هیجان را در مسابقات جهانی دارد.
جدال تالاخادزه، سلیمی و علی حسینی، هیجان انگیزترین رقابت در مسابقات قهرمانی جهان
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ - ۰۱:۱۵ |
کد خبر : ۳۰۶۲ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، لاشا تالاخادزه وزنه‌بردار گرجستانی با رکوردشکنی غیررسمی که در آستانه مسابقات قهرمانی جهان داشت، باعث شد نگاه‌ها به سمت دسته فوق سنگین  بیشتر از قبل باشد و بسیاری از سایت های خارجی به رکوردشکنی تالاخادزه پرداختند.

سایت خارجی جهان ورزش در مورد رکوردشکنی تالاخادزه نوشت: لاشا تالاخادزه وزنه‌بردار 24 ساله فوق سنگین گرجستان رزومه باورنکردنی در ورزش ساخته است. او حاکم المپیک، جهان و قهرمانی اروپا در دسته فوق سنگین و رکورددار جهان است.

رکورد یک ضرب جهان 217 کیلوگرم است که سنگین ترین وزنه ای است که در حرکت یک ضرب و در مسابقات بین المللی ثبت شده است. با این حال تالاخادزه در مسابقات قهرمانی کشور گرجستان توانست رکورد خودش را بشکند و وزنه 220  کیلوگرم را بالای سر برد.

او در دوضرب رکورد 254 کیلوگرم را ثبت کرد و در مجموع با ثبت رکورد 474 کیلوگرم رکورد مجموع جهان را غیر رسمی شکست.

بهترین رکورد دوضرب تالاخادزه 258 کیلوگرم بوده که در المپیک ریو ثبت کرد. این رکورد 5 کیلوگرم از رکورد دوضرب جهان که  توسط حسین رضازاده در سال 2004 به ثبت رسید، کمتر است.

با این حال برای اینکه ببینیم تالاخادزه در  صحنه مسابقات جهانی  و در آناهیم آمریکا رکورد خودش را در یک ضرب و مجموع می شکند بسیار هیجان زده هستیم.

وزنه 220 کیلوگرم سنگین ترین وزنه در حرکت یک ضرب بوده که تا حالا دیده  و شنیده ایم در یک مسابقه زده شود.

قبلا تنها وزنه 220 کیلوگرم در یک ضرب توسط بهداد سلیمی در تمرینات زده شده بود. سلیمی خودش قهرمان جهان و المپیک است و شاید اصلی ترین رقیب تالاخادزه در صحنه مسابقات جهانی 2017 باشد.

سعید علی حسینی دیگر وزنه بردار فوق سنگین ایران هم که به تازگی دوران محرومیتش تمام شده است،  برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان 2017 برنامه دارد. او هم در تمرینات وزنه های سنگینی را زده است. از این رو رقابت دسته فوق سنگین مردان  بیشترین هیجان را در مسابقات قهرمانی جهان 2017 دارد  و ما برای دیدن بزرگترین پیکارها در آناهیم مشتاقانه منتظریم.

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید