امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰

چرا باشگاه سپاهان مجوز حرفه‌ای نگرفت؟

مدیر بخش مجوز حرفه‌ای باشگاه فولاد مبارکه سپاهان گفت: مشکلات ورزشگاه نقش جهان از دلایل اصلی عدم صدور مجوز حرفه‌ای برای این باشگاه است.
چرا باشگاه سپاهان مجوز حرفه‌ای نگرفت؟
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۱۶:۳۲ |
کد خبر : ۲۸۳۵ |
ورزشی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،محمدعلی بصیریان، مدیر بخش مجوز حرفه‌ای باشگاه درباره دلیل ناکامی این باشگاه اصفهانی از کسب مجوز حرفه‌ای اظهار کرد: بندهای I-۰۱ الی I-۱۴) الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا (مربوط به استادیوم‌های خانگی جزو الزامات با معیار A محسوب شده و باشگاه‌ها باید این معیار را رعایت کنند ولی متاسفانه ورزشگاه نقش جهان فاقد الزامات A  بود و مورد تائید برای برگزاری مسابقات آسیایی نیست.

او همچنین گفت: موضوع مالکیت ورزشگاه نقش جهان، اتاق کنترل استادیوم، گواهینامه‌های ایمنی و امنیتی توسط هیچ یک از ارگان‌های ذی‌صلاح کشور مورد تائید قرار نمی‌گیرد. مشکلات ساختاری استادیوم، ورودی‌ها و خروجی‌ها، طرح خروج اضطراری، سازمان ایمنی و امنیتی، تائیدیه‌های نور و چمن ورزشگاه نقش جهان هم از جمله مواردی است که نقش جهان در آنها کمبودهایی دارد و لذا پنجره مربوطه در  AFC برای باشگاه قرمز است و عملا استادیوم برای برگزاری مسابقات آسیایی مورد تائید نیست.

وی ادامه داد: فقط مجوز ملی برای باشگاه و استادیوم نقش جهان صادر شده و در آن فقط اجازه برگزاری مسابقات داخلی صادر شده است. تنها دلیل محرومیت باشگاه از دریافت مجوز حرفه‌ای فقط مشکل استادیوم بود و این باشگاه در سایر الزامات به طور کامل مدارک خود را ارسال کرد و نمره قبولی دریافت کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید