امروز : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۴

برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در السالوادور

مردم السالوادور امروز (یک‌شنبه) برای انتخاب رییس‌جمهوری این کشور پای صندوق‌های رأی می‌روند.
برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در السالوادور
یکشنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۷:۴۸ |
کد خبر : ۶۸۹۹ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تمامی کاندیداهای ریاست‌جمهوری وعده مبارزه با فساد، پایان دادن به خشونت‌ها و تبهکاری و ایجاد اشتغال را داده‌اند.

مردم السالوادور امیدوارند که با برگزاری این انتخابات، حاکمیت دو حزب در طول سه دهه گذشته بر این کشور به پایان برسد.

یک اندیشکده آمریکای مرکزی در گواتمالا اعلام کرد که شباهت‌های زیادی در پیشنهادهای چهار کاندیدای ریاست‌جمهوری این کشور وجود دارد. هر کدام از این کاندیداها اولویت اول را امنیت عمومی اعلام کرده‌اند.

در السالوادور یکی از مشکلات مهم گسترش جرایم و خشونت‌های ناشی از آن است. بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها،ناییب بوکله، شهردار پیشین پایتخت السالوادور در رقابت‌ها پیشتاز است. او در کمپین‌های انتخاباتی وعده داده که کمیسیونی برای مقابله با فساد و خشونت تشکیل دهد.

بر اساس نتایج نظرسنجی اخیر، شهردار پیشین پایتخت السالوادور از حمایت حدود ۴۰ درصدی برخوردار است و پس از او کارلوس کالخاس تاجر با ۲۳ درصد در جایگاه دوم است.

قرار است در این انتخابات، بیش از ۴۵۰۰ ناظر انتخاباتی از جمله نمایندگان سازمان اتحادیه اروپا و آمریکای مرکزی حضور داشته باشند. اگر هیچیک از کاندیداها نتوانند بالای ۵۰ درصد از آرا را به خود اختصاص دهند، انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود.

این کشور کوچک تنها ۶.۵ میلیون جمعیت دارد و بیشتر شهروندان آن در فقر زندگی می‌کنند.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید