امروز : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۳

رهبر راست افراطی فرانسه کمپین انتخاباتی خود را با درخواستی از معترضان"جلیقه زرد" آغاز کرد.

آغاز کمپین لوپن برای انتخابات پارلمان اروپا با درخواست حمایت از "جلیقه‌زردها"
رهبر راست افراطی فرانسه کمپین انتخاباتی خود را با درخواستی از معترضان"جلیقه زرد" آغاز کرد.
دوشنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۰۱ |
کد خبر : ۶۷۵۸ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مارین لوپن، رهبر راست افراطی فرانسه از ده‌ها هزار معترضی که از ماه نوامبر علیه امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه به طور هفتگی دست به تظاهرات زده‌اند، درخواست کرد که اتحادیه اروپا را به موافقت با برگزاری همه‌پرسی‌ای درباره سیاست‌های ماکرون وادارند.

لوپن در تجمع انتخاباتی حزب تجمع ملی اظهار کرد: در خصوص شورش مردمی سالم جلیقه زردها، این انتخابات فرصتی را به دست می‌دهد تا به بحرانی که از تحقیر و سختگیری‌های رییس جمهوری "بی‌کفایت" نشات می‌گیرد، پایان دهیم؛ رییس جمهوری که رفتارش ایجاد آشوب می‌کند.

"جلیقه زردها" که اعتراضاتشان برای مخالفت با افزایش مالیات سوخت آغاز شد و پس از آن به جنبشی گسترده و گاهی خشونت‌آمیز در سراسر فرانسه تبدیل شد. جلیقه زردها طی اعتراضات خود خواستار عدالت اجتماعی برای کارگرانی با مهارت پایین شده‌اند که جهانی‌سازی، مقررات‌زدایی و یکپارچکی موجود در اتحادیه اروپا آن‌ها را نادیده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با این حال این جنبش مستقل از اتحادیه‌ها و احزاب، درخواست‌های مشترک زیادی با حزب تجمع ملی فرانسه دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نمایندگی متناسب در پارلمان، دموکراسی مستقیم از طریق رفراندوم به سبک سوییسی، ادغام اروپایی کمتر و مهم‌تر از همه برکناری ماکرون اشاره کرد.

لوپن اظهار کرد: اگر ماکرون هوشمندی کافی برای انحلال پارلمان و گرویدن به سمت مردم را ندارد، پس بگذارید منفعت سیاسی از انتخابات اروپا حاصل شود.

لوپن و ژان لوک ملانشن، رهبر چپ افراطی فرانسه هردو به طور علنی با جلیقه زردها ابراز همبستگی کرده و از آنان درخواست حمایت کرده‌اند.

لوپن امیدوار است که انتخابات پارلمان اروپا بازنویسی نقشه سیاسی فرانسه را ارتقا بخشد. این روند از نخستین دور انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و حذف دیگر احزاب بزرگ این کشور (جمهوری‌خواهان و سوسیالیست‌ها)  توسط جنبش میانه‌رو ماکرون و جبهه ملی لوپن آغاز شد.

لوپن در ادامه سخنرانی خود گفت: اکنون مبارزه میان ملی‌گرایان و جهانی‌گرایان است.

از زمان آغاز اعتراضات جلیقه زردها، حزب لوپن در نظرسنجی‌ها برتری داشته است. یک نظرسنجی که اواسط ماه دسامبر صورت گرفت، حاکی از حمایت ۲۴ درصدی مردم از او در برابر ۱۸ درصد حمایت از حزب ماکرون است.

در این نظرسنجی محافظه‌کاران ۱۱ درصد و "فرانسه تسلیم ناپذیر" ۹ درصد آرا را از آن خود کرده‌اند.

از آنجا که لوپن می‌خواهد در پارلمان فرانسه بماند، در انتخابات پارلمان اروپا نامزد نمی‌شود اما ژوردن باردلا ۲۳ ساله را به عنوان نامزد اصلی حزب خود معرفی کرده است.

باردلا در اظهارات خود گفت: در ایتالیا و اتریش متحدان ما حکومت می‌کنند. فردایی بهتر در دستان ماست.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید