امروز : جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳

وعده رئیس‌جمهور کومور برای برگزاری انتخابات در ۲۰۱۹

غزالی عثمانی، رئیس‌جمهوری کومور وعده داد که به مجرد اینکه شرایط مهیا شود در این کشور انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد کرد که احتمالا اوایل سال آینده میلادی خواهد بود.
وعده رئیس‌جمهور کومور برای برگزاری انتخابات در ۲۰۱۹
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ - ۱۲:۰۸ |
کد خبر : ۵۹۳۱ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این خبر بعد از آن اعلام می‌شود که رای‌دهندگان در کشور کومور طی یک همه پرسی با اکثریت آرا از اصلاحات مناقشه برانگیزی در قانون اساسی حمایت کردند که به عثمانی اجازه می‌دهد برای یک دور دیگر رئیس‌جمهور شود.

با این حال مخالفان دولت کومور این همه‌پرسی را تحریم کرده بودند و گروه‌های اپوزیسیون در کومور این همه‌پرسی و نتیجه آن را یک "نمایش مضحک" خواندند.

غزالی عثمانی به جمعی از حامیانش گفت: در صورتی که ما ابزارهای لازم را داشتیم انتخابات را برای ماه سپتامبر سازمان‌دهی می‌کردیم اما چون فعلا پولمان کم است باید این تاریخ را به عقب بیندازیم. دعا کنید که ما هرچه سریع‌تر آن را به دست آوریم.

عثمانی که از سال ۲۰۱۶ قدرت را در کومور در دست داشته گفت: تاریخی که به عنوان هدف برای این انتخابات تعیین شده اوایل ۲۰۱۹ است.

براساس قانون اساسی مجمع‌الجزایر کومور که در سال ۲۰۰۱ تصویب شد، قدرت در این کشور هر پنج سال بین سه جزیره اصلی کومور به عنوان یک سازوکار ایجاد تعادل در سیاست این کشور می‌چرخد. بعد از همه‌پرسی مذکور این سازوکار برچیده می‌شود و به جای آن دورهای پنج ساله برای یک رئیس‌جمهور منتخب اعمال می‌شود که برای یک دور دیگر نیز واجد شرایط ریاست جمهوری خواهد بود.

محمدعلی الصویلم، رهبر مخالفان دولت کومور گفت: اعضای اپوزیسیون در این کشور دست به تشکیل یک جبهه متحد انتخاباتی علیه عثمانی خواهند زد.

او گفت: مخالفان اکنون متحد هستند و ما یک دورنما داریم و به زودی یک جبهه بزرگ برای بازگردانی مشروعیت قانون اساسی تشکیل خواهیم داد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید