امروز : دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۹

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا در آستانه انتخابات/مادورو: از دستورات آمریکا پیروی نمی‌کنیم

معاون رئیس جمهوری آمریکا درحالی به ونزوئلا تاکید کرد انتخابات ۲۰ مه سال جاری میلادی را به تعویق بیندازد که واشنگتن تحریم‌های جدیدی را علیه دولت کاراکاس وضع کرده است.
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا در آستانه انتخابات/مادورو: از دستورات آمریکا پیروی نمی‌کنیم
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۱۶:۰۱ |
کد خبر : ۵۴۳۲ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی برای سازمان کشورهای آمریکایی انتخابات قریب الوقوع در ونزوئلا را محکوم کرد و گفت: ما از نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور آمریکای لاتین می‌خواهیم تا این انتخابات را به تعویق بیندازد و یک انتخابات "واقعی" برگزار کند.

مادورو نیز به این صحبت‌ها پاسخ داده و گفت: دولت کاراکاس و مردم ونزوئلا از دستورات آمریکا پیروی نمی‌کنند. آیا باید به امپریالیست‌ها گوش دهیم؟ نه هرگز. مردم ونزوئلا روز یکشنبه ۲۰ مه سال جاری میلادی پای صندوق‌های رای می‌روند و رئیس جمهور خود را انتخاب می‌کنند.

اظهارات مایک پنس در حالی مطرح شده که آمریکا تحریم‌هایی را علیه ۲۰ کمپانی، ۱۶ مورد در ونزوئلا و چهار مورد در پاناما وضع کرده و همچنین سه شخصیت حقیقی ونزوئلایی شامل یکی از مقام‌های ارشد سابق اطلاعاتی را که به قاچاق مواد مخدر به آمریکا دست داشته، در فهرست تحریم های جدید خود قرار داده است.

مایک پنس همچنین از اعضای سازمان کشورهای آمریکایی خواست تا عضویت ونزوئلا را در این سازمان 35 عضوی به حالت تعلیق در آورند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند