امروز : دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۳۷

اولین واکنش ترامپ به آغاز محاکمه استیضاح در سنا

با آغاز اولین روز از محاکمه استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا در سنا، دونالد ترامپ بار دیگر از دنبال‌کنندگان خود خواست تا متن‌های منتشر شده از تماس تلفنی جنجالی او با رهبر اوکراین را مطالعه کنند.
اولین واکنش ترامپ به آغاز محاکمه استیضاح در سنا
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۰۰:۰۹ |
کد خبر : ۹۵۴۳ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه این پیام توییتری را در راه بازگشت به اقامتگاهش در داووس سوئیس نوشت. او برای شرکت در نشست مجمع جهانی اقتصاد رفته و امروز چهارشنبه به واشنگتن باز می‌گردد.

او سه‌شنبه در پیامی نوشت: «متن‌ها را بخوانید!» این پیام سه کلمه‌ای اولین ابراز عقیده ترامپ از زمان آغاز جلسه محاکمه سنا در روز سه‌شنبه است.

این توییت در شرایطی منتشر شد که آدام شف، رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در سخنانی ۴۵ دقیقه‌ای از سنا درخواست کرد تا شاهدان و مدارک بیشتری را بپذیرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا و مدافعانش مرتبا به دو متنی که از تماس‌های تلفنی او با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین منتشر شده و تاکید دارند که ترامپ مرتکب رفتار قابل استیضاحی نشده است، اشاره می‌کنند.

یکی از این متون نشان می‌دهد، این رهبران پس از انتخاب زلنسکی در انتخابات سال گذشته گفت‌وگوی مودبانه‌ای داشته‌اند. متن دوم که تحقیق رسمی استیضاح را به جریان انداخت، نشام می‌دهد که ترامپ از زلنسکی خواسته تا درباره دموکرات‌ها و جو بایدن، معاون سابق رئیس‌جمهوری آمریکا تحقیق کند.  

مجلس نمایندگان آمریکا ماه گذشته ترامپ را به اتهام سوء استفاده از قدرت و مانع‌تراشی در کنگره استیضاح کرد. به گفته آن‌ها، ترامپ کمک امنیتی و سفر رهبر اوکراین به کاخ سفید را به تحقیقات این کشور مشروط کرده بود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید