امروز : دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۶

گرینبلات استعفا می‌دهد

در شرایطی که انتظار می‌رود واشنگتن طرح خود برای صلح خاورمیانه را پس از انتخابات اسرائیل در هفدهم ماه جاری میلادی اعلام کند، یک مسئول آمریکایی اعلام کرد که فرستاده‌ این کشور در روند صلح چند هفته آتی استعفا می‌دهد.
گرینبلات استعفا می‌دهد
شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۲:۳۲ |
کد خبر : ۸۵۰۱ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از اسکای نیوز، یک مسئول در دولت آمریکا تصریح کرد که جیسون گرینبلات، فرستاده آمریکا در روند صلح خاورمیانه از پست خود استعفا می‌دهد تا به نزد خانواده‌اش بازگردد.

این منبع ادامه داد، گرینبلات اساساً به این پرونده ملحق شده بود تا به مدت دو سال در دولت آمریکا در خصوص روند نزاع میان فلسطین و اسرائیل و نیز بر سر یک طرح قابل اجرا جهت حل نزاع میان دو طرف فعالیت کند.

این مسئول در کاخ سفید اعلام کرد که دیدگاه واشنگتن در خصوص روند صلح تکمیل شده است، اما اعلام این طرح در زمان مناسب انجام خواهد شد، اما این مسئول به موعد رونمایی از این طرح اشاره نکرد.

در حالی که هنوز مشخص نشده که گرینبلات تا زمان اعلام طرح صلح آمریکا در این منصب می‌ماند یا خیر، این مسئول گفت که مرحله آتی شاهد مشارکت گسترده‌تری از سوی برایان هوک، فرستاده آمریکا به ایران و لآفی بیرکوویتس، معاون جارد کوشنر، مشاور رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود.

 

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند