امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵

نخست‌وزیر سابق بنگلادش اجازه شرکت در انتخابات را ندارد

دولت بنگلادش اعلام کرد که رهبر اپوزیسیون این کشور واجد شرایط رقابت در انتخابات ۳۰ دسامبر نیست.
نخست‌وزیر سابق بنگلادش اجازه شرکت در انتخابات را ندارد
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۴:۱۷ |
کد خبر : ۶۴۹۴ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، محبوبه عالم، دادستان کل بنگلادش اعلام کرد که خالده ضیاء، رهبر اپوزیسیون و نخست وزیر سابق این کشور به دلیل آنکه به اتهام فساد در زندان است، نمی‌تواند در انتخابات پارلمانی ۳۰ دسامبر سال جاری میلادی شرکت کند.

وی ادامه داد، هرکس که گناهکار و محکوم به دو یا بیشتر از دو سال زندان شود، براساس قوانین دادگاه عالی واجد شرایط شرکت در انتخابات نیست.

خالده ضیاء ۷۳ ساله که از فوریه در زندان است مدت محکومیت ۱۰ سال حبس خود را به اتهام فساد می‌گذراند. حزب وی این حکم قضایی را با انگیزه سیاسی علیه رهبری خود می‌داند.

رائول کبیر رضوی، از رهبران حزب ملی گرای (اپوزیسیون) بنگلادش رد صلاحیت خالده ضیاء را با انگیزه سیاسی دانست و گفت: این اقدام بخشی از تلاش دولت برای دور نگه داشتن خالده ضیاء از انتخابات است.

این انتخابات در دوران نخست وزیری شیخه حسینه برگزار می‌شود که به دنبال به دست آوردن این سمت برای سومین بار با وجود اتهاماتی از سوی اپوزیسیون است.

یکی از مقام‌های قضایی بنگلادش پس از محکومیت خالده ضیاء پیشتر گفته بود که این به کمیسیون انتخاباتی بستگی دارد که اجازه دهند وی در انتخابات رقابت کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید