امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۶

بازداشت ۴ تن در ارتباط با آتش‌سوزی در مخازن آرای انتخاباتی بغداد

دستگاه قضایی عراق چهار تن از جمله سه نیروی پلیس و یکی از کارمندان کمیساریای انتخابات را در ارتباط با واقعه آتش‌سوزی در مخازن صندوق‌های رای در بغداد بازداشت کرد.
بازداشت ۴ تن در ارتباط با آتش‌سوزی در مخازن آرای انتخاباتی بغداد
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۱۰:۱۵ |
کد خبر : ۵۶۵۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه مستقل رای الیوم، قاضی عبدالستار البیرقدار، سخنگوی شورای قضایی عالی عراق در جمع خبرنگاران اعلام کرد، در رابطه با حادثه آتش‌سوزی در مخازن صندوق‌های کمیساریای عالی و مستقل انتخابات در بغداد چهار متهم بازداشت شدند.

البیرقدار گفت: دادگاه تحقیقات الرصافه، چهار تن را در این رابطه بازداشت کرد که سه تن از آنها جزو نیروهای پلیس و نفر چهارم کارمند کمیساریای انتخابات بود.

سخنگوی شورای قضایی عالی عراق افزود: شورا بارها به کسانی که بخواهند اسناد مربوط به انتخابات را دستکاری کنند، هشدار داده بود که با شدیدترین حالت ممکن با آنها برخورد خواهد کرد.

قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق روز یکشنبه در پاسخ به سوالی درباره نتایج اولیه تحقیقات از علت آتش‌سوزی در مخازن صندوق‌های رای در بغداد، این آتش‌سوزی را عمدی دانست و گفت: بدون تردید این آتش سوزی حرکتی عمدی بوده است،‌ شخصا موضوع را با تیم شواهد کیفری و کمیته حقیقت‌یاب ویژه این حادثه دنبال می‌کنم.

این آتش‌سوزی همزمان با تصمیم شورای قضایی عالی عراق برای تعیین قضاتی جهت نظارت بر روند بازشماری دستی آراء به جای اعضای شورای کمیساریای انتخابات که از کار دست کشیده بودند، رخ داد.

این آتش‌سوزی در بزرگترین مخزن آراء انتخابات پارلمانی عراق واقع در الرصافه در شرق شهر بغداد رخ داد.

در این مرکز ۶۰ درصد آراء رای‌دهندگان نگهداری می‌شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید